تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 5234
تاریخ انتشار: س, 1392/01/20 - 09:49
آران مغان: رئیس پایگاه انتقال خون پارس آباد گفت: مرکز ثابت خونگیری و پایگاه انتقال خون این شهرستان با کمبود شدید امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی رو به رو است.

به گزارش روز سه شنبه آران مغان، عسگر کریمی با بيان اين مطلب افزود: برای توسعه و تجهیز این پایگاه به امکانات پیشرفته، دست کم به یک میلیارد و 500میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی، به ضرورت رفع مشکل کمبود امکانات و توجه اساسی به این پایگاه تاکید و بیان کرد: پایگاه انتقال خون پارس آباد در حال حاضر علاوه بر این شهرستان، خون موردنیاز بیمارستان های مناطق بیله سوار، گرمی و خداآفرین در استان آذربایجان شرقی را تامین می کند.

 رئیس پایگاه انتقال خون پارس آباد، با بیان اینکه حدود 300هزار نفر در این منطقه و شهرستان های یاد شده، زیر پوشش این پایگاه قرار دارند، گستردگی دامنه فعالیت و حیاتی بودن امر خون رسانی به بیمارستان ها، به ضرورت توسعه و گسترش هرچه بیشتر پایگاه انتقال خون این شهرستان افزوده است.

کریمی، با اعلام اینکه این پایگاه به رغم آنکه چندین شهرستان را پوشش می دهد ، حجم زیاد کار و حساسیت و اهمیت اهداف و ماموریت های آن، تنها سه نفر پرسنل دارد، بر افزایش شمار کارمندان و پرسنل پایگاه انتقال خون این شهرستان تاکید کرد.

پارس آبادمغان در 220 کیلومتری شمال استان اردبیل و بيش از 100 كيلومتر مرز مشترك با جمهوری آذربایجان دارد.
منبع : ايرنا
انتهاي پيام/

ارسال نظر