تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 7240
تاریخ انتشار: س, 1392/05/08 - 13:29
مراسم سوگواری دومين شب از ليالی قدر در پارس آباد برگزار شد
آران مغان: مردم مومن و با ايمان پارس آباد دومين شب از ليالي با بركت قدر را در مساجد و حسينيه هاي سراسر اين شهرستان شب زنده داري كردند.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، مراسم دومين شب از ليالي قدر دوشنبه شب با حضور خيل عظيم عاشقان و دلدادگان علي بن ابيطالب (ع) در مساجد و حسينيه هاي شهري و روستايي شهرستان پارس آباد برگزار شد.

مردم متدين و روزه دار اين شهرستان ديشب با حضور در اين اماكن مقدس با خواندن نماز، قرائت قرآن، دعا، مرثیه سرایی و قرآن به سرگرفتن اعمال این شب را بجا آوردند.

آنان در شب شهادت جانسوز امام علی (ع) سراسر سیاهپوش و عزادار بودند و با برپایی مجالس عزا و سوگواری در مساجد و حسينيه ها در رثای شهادت آن حضرت اشک ماتم ریخته و در آیین های شب قدر شرکت کردند.

 

ویژه برنامه های شب قدر در شهرها و روستاهاي پارس آباد مطابق معمول با قرائت قرآن کریم آغاز و با زمزمه دعاهای جوشن کبیر و ابوحمزه ثمالی، مرثیه سرایی، تواشیح، سخنرانی و مراسم قرآن بر سر گذاشتن تا سحر ادامه داشت.

 

 

در اين شب هزاران نفر از مردم مومن اين شهرستان با حضور در مساجد و خواندن ادعیه مخصوص شب قدر و به سرگرفتن قرآن با پروردگار خود راز و نیاز کردند و در سوگ شهادت مولای متقیان حضرت حضرت امام علی(ع) اشک ماتم ریختند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر