تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 7348
تاریخ انتشار: د, 1392/05/14 - 19:33
 اقدام عجیب وزارت خارجه برای خالی شدن 50 سفارت ایران در آغاز دولت روحانی؟!
آران مغان: این اقدام خصوصا برای دولتی که یکی از شعارهایش تعامل با جهان خارج و بهبود و اصلاح دیپلماسی احمدی نژاد است وجهه خوبی نخواهد داشت و می تواند بسیار مخرب باشد.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، شنیده ها حاکی است وزارت خارجه در اواخر دولت احمدی نزاد ، برای حدود 50 نفر از سفرای فعلی حکم خاتمه ماموریت صادر کرده اند.

البته گویا این کار به صورت طبیعی و در پایان دوره سه ساله ماموریتشان صادر شده ولی با توجه به زمان بر بودن تعیین جانشینان ایشان و تصویب ، معرفی ، انتظار برای قبول انها توسط دولتهای پذیرنده ،سپس امور اداری و اعزام آنها که معمولا بین 2 تا 4 ماه و بعضا حتی بیشتر طول می کشد عملا نتیجه این اقدام وزارتخارجه  عملا به معنی این است که با آغاز کار دولت دکتر روحانی دولت وی لا اقل در دو سه ماه اول کار دست کم در 50 کشور جهان فاقد سفیرخواهد بود.

این اقدام خصوصا برای دولتی که یکی از شعارهایش تعامل با جهان خارج و بهبود و اصلاح دیپلماسی احمدی نژاد است وجهه خوبی نخواهد داشت و می تواند بسیار مخرب باشد.

شایسته است چنانچه این خبر درست است ، مسوولان وزارت خارجه هر چه سریعتر به اصلاح آن اقدام کنند تا آغاز کار دولت یازدهم، با یک خلأ بین المللی همراه نباشد.

منبع: عصر ايران

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر