تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 75
تاریخ انتشار: ج, 1391/07/21 - 14:20
در حال حاضر هزار واحد از بخش خصوصی برای تامین ارز مورد نیاز خود به مرکز مبادله ارزی مراجعه می‌کنند.

به گزارش سبلانه یحیی آل‌اسحاق رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره ورود بخش خصوصی برای تامین ارز مورد نیاز مرکز مبادلات ارزی اظهار کرد: هزار واحد بخش خصوصی وارد مرکز مبادله ارز شده‌اند و به عنوان مصرف کننده از اتاق مبادلات ارزی ارز مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: بدیهی است که در شرایط فعلی بازار متلاطم شده، کالاها گران‌تر شده و اوضاع اقتصادی به دلیل مسائل ارزی مطلوب نیست ولی این شرایط قابل مدیریت است و قطعا منابع ما کفاف نیازهای ما را می‌دهد.

رییس اتاق تهران با بیان این‌که علیرغم همه محدودیت‌ها می‌توان در سایه تدبیر مشکلات را حل کرد، گفت: براساس تصمیمات دولت و مجلس قرار است روزانه 150 میلیون دلار ارز به بازار تزریق شود در این شرایط قطعا نیازها و تقاضاها نیز قابل مدیریت می‌شود.

آل‌اسحاق افزود: در حال حاضر بزرگترین مشکل ما حجم نقدینگی سرگردان است که باید جذب و صرف افزایش تولید در داخل کشور شود.

وی با تاکید بر این‌که کسر بودجه دولت با کمک مجلس باید حل شود در پایان تصریح کرد: تمامی عوامل تاثیرگذار بر سیاست‌های ارزی ما باید یکی شود زیرا حل تمامی این مشکلات تنها با تدبیر قابل حل است و منابع و مصارف نیز باید در راستای مدیریت ارز صرف شود.

انتهای پیام

ارسال نظر