تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8868
تاریخ انتشار: ج, 1392/07/26 - 15:56
شعار مرگ بر آمریکا خاموش نشدنی و تداوم خواهد داشت
آران مغان: امام جمعه موقت پارس آباد در رابطه با حذف شعار مرگ بر آمریکا گفت: چطور ممکن است امام(ره) مخالف شعار مرگ بر آمریکا بوده در حالی که در قرآن به صراحت، مرگ بر ظالم بیان شده است.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان،حجت الاسلام صالح اسدی در خطبه های امروز نماز جمعه پارس آباد با بیان اینکه شعار"مرگ بر آمریکا" یکی از اصلی ترین شعارهای امت اسلامی ایران در طول انقلاب بوده، افزود: طنین شعار مرگ بر آمریکا همواره وجود داشته و جزوه شعارهایی است که امکان خاموش شدنش وجود ندارد و این شعار تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به اظهارات اخیر عده ای در رابطه با حذف شعار مرگ بر آمریکا اظهار داشت: چطور ممکن است امام (ره) مخالف شعار مر گ بر آمریکا بوده در حالی که در قرآن به صراحت، مرگ بر ظالم بیان شده است.

امام جمعه موقت پارس آباد به لزوم حفظ دست آوردها و ارزشهای کشورمان اشاره کرد وگفت: فریاد مرگ بر آمریکا جزو شعارهای حذف ناشدنی ملت ماست چرا که این شعار، فریاد وحدت بخش امت اسلامی و واژه ای برگرفته از آیات قرآن کریم است.

امام جمعه موقت پارس آباد اضافه کرد: آنچه از وصیت‌نامه و گفته‌های امام راحل مستند می باشد این است که امام همیشه فریاد می زدند که شعار مرگ برآمریکا حفظ شود در حالی که عده ای با اسناد غیر واقعی سعی در تحریف سخنان ایشان و کشاندن افکار عمومی مردم بسوی حذف این شعار به نقل از امام (ره) بودند که با مطالعه وصیت نامه امام راحل می توان به جعلی و غیر واقعی اسناد این افراد پی برد.

حجت الاسلام اسدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ در ژنو اشاره کرد و گفت: انرژی هسته‌ای بهانه‌ای در دست غرب در فشار به ملت ایران است تا مردم ایران دست از اهداف و آرمان‌های خود بکشند اما ملت ایران هرگز از حقوق خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی با بیات اینکه مهم ترین مشکل دنیای غرب با ایران اسلامی بر سر ایمان و اعتقاد ملت ایران است، افزود: آمریکا و متحدانش اعتقاد مردم ایران اسلامی را نشانه گرفته اند و موضوع هسته ای کشورمان تنها بهانه ای بیش نیست.

امام جمعه موقت پارس آباد در ادامه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ غدیرخم، به فلسفه این عید اشاره کرد و گفت: در روز غدیر پیامبر خدا(ص) با دستور الهی امیر مومنان علی(ع) را به جانشینی و خلافت خود منصوب کرد.

اسدی به ویژگی‌های شخصیتی و برجسته حضرت علی(ع) نیز اشاره و تصریح کرد: امیر مومنان مصداق بارز تمام خصوصیات و ویژگی‌های امامت بودند که پیامبر خدا(ص) با انتصاب ایشان به این مقام، در حقیقت الگوی حکومت اسلامی را به جهانیان ارائه فرمودند.

وی ادامه داد: غدير نتيجه فضايل و كمالات والاي امام علي (ع) است و اگر آن حضرت نبود، واقعه غدير خم رقم نمي‌خورد.

اشاره به مناسبت ملی و مذهبی از جمله ولادت امام هادی(ع) و همچنین هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی از جمله سخنان ایراد شده در خطبه های امروز امام جمعه موقت پارس آباد بود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر