تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8893
تاریخ انتشار: ش, 1392/07/27 - 22:33
آغاز کاشت محصول سیر در اراضی شهرستان پارس آباد مغان
آران مغان: مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد گفت: با فرا رسیدن فصل پاییز کاشت محصول سیر در اراضی این شهرستان مرزی آغاز شده است.

حسن روحی روز شنبه در گفتگو با پايگاه خبري آران مغان، گفت: در سال زراعی جاری بالغ بر 400 هکتار از اراضی بخش خصوصی به زراعت سیر اختصاص داده شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته افزایش 50 درصدی را نشان می دهد.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد، میزان محصول برداشتی سیر از اراضی زیر کشت این شهرستان در سال زراعی جاری را بیش از سه هزار و 600 تن پیش بینی کرد و افزود: سیر یکی از محصولات مهم و با ارزش منطقه پارس آباد می باشد که با توجه به کیفیت بالای آن قسمت عمده ای از محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز این شهرستان به سایر شهرها و استانهای همجوار نیز عرضه می شود.

وی، همچنین ارقام سیر مورد کشت در اراضی این شهرستان را عمدتاً سیر سفید عنوان کرد و ادامه داد:  در سال زراعی گذشته یک هزار و 224 تن محصول سیر در پارس آباد برداشت و روانه بازار مصرف شد.

گفتني است یکی از قدیمی‌ترین گیاهان مورد مصرف غذایی و دارویی گیاه سیر است که دانشمندان حداقل 22 خاصیت درمانی برای آن بیان کرده‌اند و در پاپیروس‌های به جای مانده از 1550 سال قبل از میلاد مسیح ثبت شده است.

محصول سیر همچنین از مدت‌ها پیش، برای کاربردهای پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است و بیشترین مورد استفاده آن در سال‌های اخیر برای موارد قلبی، عروقی و خاصیت ضد میکروبی آن بوده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر