تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8938
تاریخ انتشار: پ, 1392/08/02 - 18:11
اهتزاز بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در شهرستان مرزی پارس آباد
آران مغان: همزمان با عید غدیر خم، بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی ایران در "پارک خلیج فارس "شهرستان مرزی پارس آباد برافراشته شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آران مغان؛ همزمان با عیدسعید غدیر خم، مرتفع ترین و بزرگ ترین پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران روز پنج شنبه با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعي از مسوولان محلي، در نزدیکی مرز جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان واقع در "پارک خلیج فارس" محله آزادگان پارس آباد به اهتزاز درآمد.

فرماندار پارس آباد در آیین به اهتزاز درآمدن این پرچم در این شهرستان مرزی را، کاری ارزشمند دانست و گفت: پرچم، نماد و نشانگر هویت هر کشور محسوب می شود و ما مفتخریم که امروز در سایه اسلام و ولایت پرچم ایران اسلامی را در این خطه مرزی به اهتزاز در می آوریم.

ولی کریمی افزود: مردم کشور ما در حفظ و حراست از خاک و پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه سال های بعد از انقلاب و به خصوص در دوران دفاع مقدس زحمات زیادی کشیده اند و این پرچم مقدس در واقع یادگاری شهدا برای نسل ما و نسل های بعدی است.

در ادامه، سرپرست شهرداری پارس آباد نیز با بیان اینکه اين پرچم در نزديكي مرز کشورمان و جمهوري آذربايجان به اهتزاز درآمده، اضافه کرد: ارتفاع پرچم 30 متر از سطح زمین و وسعت پرچم نیز 40 متر مربع می باشد که از پارچه مقاوم و ساتن تهیه شده است که با هزینه ای معادل 150 میلیون ریال به اهتزاز درآمد.

باب الله دشتی پرچم جمهوری اسلامی را نماد توحید و عدالت با عمل دانست و گفت: ادای احترام به پرچم همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و برافراشتگی آن با تکیه بر نام الله اکبر از اهمیت خاصی برخوردار است.

در پایان پس از نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و ادای احترام توسط نیروهای نظامی و حاضرین در این مراسم، پرچم سه رنگ کشور عزیزمان ایران به اهتزاز درآمد.

شهرستان پارس آباد در 230 کیلومتری شمال شهر اردبیل واقع شده و بیش از یکصد کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان دارد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

جالبه پارک خلیج فارس اونم تو مغان.مثلا اگه اسم پارک آراز بود و یا هر اسم ترکی دیگه آسمون به زمین میومد؟عجبا آیا اسم آراز رو اوناییکه تو جنوب زندگی میکنن به پارکشون میذارن

با عرض سلام وخسته نباشید به عوامل زحمت کش وخدوم شهرداری پارس آباد دوست عزیز خلیج فارس در قلب همه ایرانی جای دارد و فرقی ندارد در شمال ترین نقطه ایران زمین باشی ویا در جنوبی ترین نقطه ایران. و این یک مسئله سیاسی است که باید از آن حمایت کرد چون در بیشتر کشورهای عربی نام خلیج همیشه فارس را خلیج عرب می نویسند ، در حالی در قدیمی ترین کتاب های مورخان تاریخ جهان این دریا به نام دریای خلیج فارس مشهور است. و بعدا دوست عزیز پارک آراز هم داریم همان پارکی که جنب اداره آتش نشانی و روبروی سالن ورزشی شهدا است که بیشتر به پارک سبد مشهور است.

کی گفته خلیج فارسه درستش خلیج ترک است
ارسال نظر