تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8941
تاریخ انتشار: پ, 1392/08/02 - 20:59
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خبر داد
خیرین پارس آباد 5 هکتار زمين برای ساخت بیمارستان اهدا کردند
 اهدای 5 هکتار زمين برای ساخت بیمارستان
آران مغان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از اهدای 5 هکتار زمین توسط خیرین پارس آباد برای احداث بیمارستان در این شهر خبر داد.

به گزارش روز پنج شنبه پايگاه خبري آران مغان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در آئین تحویل سند این زمین به دانشگاه علوم پزشکی استان در پارس آباد، گفت: ارزش این زمین 150میلیارد ریال بوده که توسط خیرین پارس آبادی اهدا شده است.

دکتر پورفرضی با بیان اینکه سه میلیارد و 400 میلیون تومان برای تجهیزات بیمارستان پارس آباد و سوانح سوختگی استان هزینه شده است، افزود: در سطح استان 10 بیمارستان دولتی و خصوصی ، 102 مرکز بهداشت و درمان ، 507 خانه بهداشت و 35 پایگاه اورژانس توسط این مراکز به مردم در سطح استان خدمات ارایه می دهد.

وی همچنین با اشاره به وجود سه هزار بیمار سرطانی در استان اردبیل که رتبه نخست را در کشور داراست اضافه کرد: در کنار تلاش برای راه اندازی بیمارستان تخصصی در این زمینه با کمک معتمدان و خیرین مؤسسه حمایتی ریحانه تاکنون 450 بیمار سرطانی زیر پوشش خدمات این مؤسسه قرار گرفتند.

 

به گزارش آران مغان، این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی از نقاط حادثه‌خیز استان محسوب می‌شود و آمار سالانه تصادفات و فوت بیماران به دلیل کمبود امکانات و نبود تجهیزات مناسب در این شهرستان بالاست. به اقتضای شرایط موجود، بودن بیمارستانی مجهز برای تأمین و رفع نیازهای بیماران و حادثه دیدگان تصادف امری حیاتی بوده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر