تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9132
تاریخ انتشار: پ, 1392/08/16 - 11:25
پیش بینی برداشت 9 هزار تن دانه روغنی سویا از مزارع پارس آباد
آران مغان: مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد پیش بینی کرد، در سال‌ زراعی جاری بالغ بر 9 هزار تن دانه روغنی سویا از اراضی این شهرستان برداشت شود.

حسن روحی امروز در گفتگو با پايگاه خبري آران مغان، گفت: کشاورزان پارس آبادی در سطح بيش از 3 هزار هکتار از زمین های زراعي این شهرستان امسال دانه روغنی سویا کشت کردند و پیش بینی می شود، بيش از 9 هزار تن محصول برداشت شود.

وی با بیان اینکه عملیات برداشت سویا از چند روز گذشته در این شهرستان شروع شده، از افزایش 50 درصدی این محصول نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: پیش بینی می شود با توجه به شرايط مناسب آب و هوایی، برداشت سویا در منطقه پارس آباد تا اواخر آبان ماه ادامه داشته باشد.

مدیرجهادکشاورزی پارس آباد، با اعلام اینکه سویا به عنوان زراعت ثانویه و پس از برداشت غلات در منطقه کشت می شود، اظهار داشت: متوسط عملکرد محصول سویا در منطقه در سال جاری دو هزار و 700 کیلوگرم در هکتار است.

روحی به مزایا و ارزش بالای غذایی دانه روغنی سویا اشاره کرد و گفت: ميزان پروتئين در دانه سويا دو برابر ساير دانه هاي روغني است و درصد روغن آن نيز از ساير محصولات روغني رايج کمتراست.

وی با بیان اینکه وجود پروتئين زياد در سويا باعث شده تا کنجاله روغن کشيده آن نيز براي تغذيه انسان بسيار مفيد باشد. اضافه کرد: روغن استخراج شده از دانه هاي سويا يکي از مهمترين انواع روغن ها محسوب مي شود.

انتهای پیام/
 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر