تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9135
تاریخ انتشار: پ, 1392/08/16 - 13:48
به یاد لالایی هاي رباب بر علي اصغرش؛
همایش شیرخوارگان حسینی در پارس آباد برگزار می شود
همایش شیرخوارگان حسینی در پارس آباد برگزار می شود
آران مغان: همزمان با چهارمین روز از ماه محرم، همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در مصلي امام خميني(ره) پارس آباد برگزار می‌شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي پارس آباد روز پنج شنبه به خبرنگار پايگاه خبري آران مغان گفت: به مناسبت ماه محرم و ایام عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) همایش شیرخوارگان حسینی، با حضور بیش از 500 شیرخوار در پارس آباد برگزار می شود.

حجت الاسلام حسن باقري هدف از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در پارس آباد را توسل به حضرت علی اصغر(ع) و بیان مظلومیت طفل شیرخوار امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: این همایش با حضور مادران و کودکان شیرخوار عصر روز جمعه 17 آبان ماه مصادف با چهارم محرم در مصلي امام خميني (ره) برگزار می شود.

وي اظهار داشت: این همایش با همکاری هيئت رزمندگان اسلام و اداره تبليغات اسلامي پارس آباد و با حضور عزاداران حسینی به یاد مظلومیت کوچکترین شهید کربلا برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش در این مراسم مادران، با بر تن کردن لباس‌های هم شکل به نوزادانشان و بستن سربندهایی بر پیشانی آنان که بر روی آن نام مبارک حضرت علی اصغر(ع) نقش بسته است، عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) به تصویر کشیده و همراه با نوزادان خود در عزای حضرت علی اصغر (ع) و به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان به اقامه عزا می‌پردازند.

سخنرانان و مدیحه سرایان نیز با سردادن ذکر مصیبت خاندان عصمت و طهارت (ع) و به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان نوحه سرایی می‌کنند.

گفتني است، همایش شیرخوارگان حسيني که همنوایی با رباب در لالایی بر شش ماهه کربلاست، ساعت 15 عصر روز جمعه در مصلي امام خميني(ره) خواهد بود.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر