تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9146
تاریخ انتشار: ج, 1392/08/17 - 15:28
فلسفه قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف بود
آران مغان: امام جمعه پارس آباد گفت: رسالت خطیر نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، حجت‌الاسلام ولي علوي در خطبه های نماز جمعه این هفته پارس آباد، اصلی ترین هدف قیام سیدالشهدا (ع) را زنده کردن امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) با قیام عاشورا احیای امر به معروف و نهی‌ از منکر را در عمل نشان داد و مانع از حذف معروفات و ترویج منکرات به دست سران ظلم بعد از فوت پیامبر اسلام شد.

وی، فلسفه قیام امام حسین (ع) را رسالتي الهي دانست و افزود: مبارزه با فساد و ظلم پیام قیام عاشوراست و رمز سعادت جامعه امروز رهروی از مکتب امام حسین (ع) است.

امام جمعه پارس آباد اظهار داشت: امام حسین (ع) نه تنها چراغ هدایت و کشتی نجات مسلمانان است بلکه تمام دل شکستگان و ناامیدان نیز در پناه و ملجاء حضرتش آرامش می گیرند و با پیروی از ایشان به سعادت واقعی دست می یابند.

علوي ادامه داد: امام حسین (ع) تمام رفتار و حرکاتش برای هر انسان طالب سعادتی درس است و کسی که در پي عاقبت بخیری و خوشبختی در دنیا و آخرت است باید به ریسمان ایشان گره زده و بر کشتی نجاتشان چنگ بزند.

وي در ادامه به ضرورت و اهمیت و برکات امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: همه ما در برابر این دو فریضه بزرگ مسئولیت داریم و باید به وظیفه عمل کرد، نگذارید آتش گناه و منکرات جامعه را بسوزاند.

امام جمعه پارس آباد در پایان از حضور با شكوه و حماسي مردم خطه مرزي پارس آباد در راهپیمایی 13 آبان تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر