تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9147
تاریخ انتشار: ج, 1392/08/17 - 17:32
همایش شیرخوارگان حسینی در پارس آباد مغان برگزار شد
آران مغان: همزمان با چهارمین روز از ماه محرم، همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در شهرستان پارس آباد مغان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آران مغان، همایش شیرخوارگان حسینی (ع) عصر امروز جمعه با حضور هزاران نفر از مادران و نوزادان خردسال و شیرخواره در مصلي امام خميني(ره) پارس آباد برگزار شد.

 

 

زنان داغدار آمده بودند اشک های خود را به مادر کودک جاوید کربلا تقدیم کنند، شهیدی که با تمام کوچکیش سند بزرگ رسوایی ستمگران در همه عصرها را امضا کردو با خون خود بر کفر آنان صحه گذاشت.

 

دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت که با زمزمه های خود کودکانی را که در دست گرفته بودند آرام می کردند به یاد لب تشنه کوچکترین شهید دشت کربلا گریستند و اشک های خود را تقدیم به بانو رباب، همسر سردار تشنه کام کربلا و مادر کوچکترین شهید تاریخ کردند.

 

 

در این همایش کودکان شیرخوار پارس آبادي لباس های متحدالشکل سبز بر تن کرده و سربندهای یا حسین (ع) ، یا ابالفضل العباس (ع) و يا علي اصغر(ع) بر پیشانی بسته بودند.

 

مادران پارس آبادي در این مراسم به یاد مظلومیت و تشنگی حضرت علی اصغر(ع) و دل بی قرار رباب، کودکان خود را روی دست و در آغوش گرفتند و همنوا با مداحان مراسم برای حضرتش با سوز و گداز لالایی خواندند تا بلکه دل بی قرار کودک شش ماهه دشت کربلا آرام بگیرد.

 

گریه های مادران سوگوار و بی تابی نوزادان در زمان اجرای مراسم، لحظه عطش علی اصغر (ع)، بی تابی مادرش و درخواست آب از سوی سیدالشهدا(ع) برای طفل شیرخوارش را به یاد آورد، لحظاتی که دل هر بیننده ای را به درد می آورد.

 

 

در همایش شیرخوارگان حسینی تنها مادران و کودکان شیرخوار، مهمان خیمه حسینی نبودند و چه بسیار حاجت مندانی را نیز می شد دید که به این جمع آسمانی ملحق شده تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه و الطاف الهی شوند.

 

 

همایش شیرخوارگان حسینی هر سال و در اولین جمعه ماه محرم، به همت هيئت رزمندگان اسلام و حوزه مقاومت بسيج خواهران پارس آباد به منظور بزرگداشت شهيد شش ماهه كربلا "حضرت علی اصغر(ع)" با هدف تعظیم شعایر حسینی و تربیت نسل انقلابی و مکتبی کودکان مسلمان با حضور مادران آنها برگزار می شود.

 

در ابتدای مراسم حجت الاسلام "بياتي فر زنجاني" از روحانیون پارس آباد مطالبی در خصوص واقعه کربلا بیان داشت و در ادامه مداح اهل بيت و عصمت طهارت(ع) " كوچي" به یاد مظلومیت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان نوحه سرایی کرد.

گزارش از مرتضي بري

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر