تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9699
تاریخ انتشار: س, 1392/09/19 - 11:56
روزانه 130 تن انواع زباله و پسماند خانگی شهری و صنعتی در پارس آباد توليد مي شود
آران مغان: معاون فرماندار پارس آباد گفت: روزانه 130 تن انواع زباله و پسماند خانگی و صنعتی در پارس آباد تولیدمی شود كه دفن اصولی و بهداشتی آن از مهم ترين خواسته هاي مردم اين شهرستان است.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، احد احدزاده امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند پارس آباد، گفت: با احداث و راه اندازی کارخانه بازیافت زباله، بخش اعظمی از مشکلات دفن زباله های  پارس آباد و ديگر شهرهاي همسايه اين شهرستان از جمله  بیله سوار و گرمي برطرف و حجم قابل توجهی از این زباله ها شامل مواد بازیافتی و قابل تبدیل به کود آلی، جداسازی و به چرخه تولید بازگردانده می شود.

 

وی پسماندهای بیمارستانها، مراکز درمانی و مطب ها را از خطرناک ترین زباله ها در اين شهرستان نام برد و گفت: روزانه بالغ بر 130 تن انواع زباله و پسماند خانگی، شهری و صنعتی در این منطقه مرزي تولید می شود که دفن اصولی و بهداشتی آن از مهم ترين خواسته هاي مردم و شهروندان اين منطقه است.

 

احدزاده با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب پارس آباد مغان هم اكنون با 45درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست، گفت: تا اتمام اين طرح ملي و به منظور عادی سازی دفن بهداشتی زباله های عفونی، بیمارستانهای این شهرستان به دستگاه بی خطر ساز و امحای زباله غیر سوز (اتوکلاو) تجهیز شدند.

 

معاون فرماندار پارس آباد اضافه كرد: این طرح تا کنون بيش از 140میلیارد ریال هزینه در پي داشته و برای تکمیل تصفیه خانه و شبکه فاضلاب این شهرستان بالغ بر 150میلیارد ریال اعتبار ديگر نیاز است.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر