تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 9954
تاریخ انتشار: ج, 1392/09/29 - 23:59
اولین اقدام در مواجهه با تشنج کودکان چیست؟
آران مغان: متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان گفت: خواباندن کودک به پهلوی چپ اولین اقدام در مواجهه با تشنج است.

به گزارش پايگاه خبري آران مغان، ساسان ساکت در گفت‌وگو با فارس، اظهارداشت: اولین تجربه مادران در تشنج کودکان از ۶ ماهگی تا ۶ سالگی است که با تب بسیار بالا بروز پیدا می‌کند.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان گفت: علاوه بر ژنتیک، علل محیطی مانند تب بالا و ضربه به سر در ایجاد تشنج نقش دارند.

استادیار دانشکده علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علت‌های متابولیسم مانند قند خون بسیار پایین در کودکان به تشنج می‌انجامد، همچنین اختلال در سدیم، کلسیم و منیزیم نیز باعث تشنج می‌شود.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان اولین اقدام در مواجهه با تشنج کودکان را قرار دادن کودک در وضعیت خوابیده عنوان کرد و افزود: ابتدا باید سعی کرد تا راه هوایی کودک را باز نگه داشت و اگر در دهان کودک چیزی وجود دارد آن را با انگشت، درآورد.

ساکت ادامه داد: باید کودک ترجیحاً به پهلوی چپ خوابانده شود تا از استفراغ جلوگیری شود.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان تصریح کرد: باید اطراف کودک را خالی کرد تا اکسیژن کافی به وی برسد و اگر در معرض خطر سقوط یا اصابت اشیاء نوک تیز و غیره است، کودک را محافظت کرد.

استادیار دانشکده علوم پزشکی لرستان گفت: اولین اقدام در پیشگیری از تشنج، درمان تب بالاست و اقدام بعدی استفاده از داروهای ضد تشنج در هنگام تشنج است که البته باید با تجویز پزشک باشد.

متخصص بیماری‌های کودکان و نوزادان ادامه داد: اگر تشنج زیاد طول بکشد به کبودشدن لب‌ها، صورت و کاهش سطح هوشیاری می‌انجامد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر