تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 19263
تاریخ انتشار: د, 1394/02/28 - 12:46
یاران احمدی نژاد از اردبیل تا مشکین شهر/ اصلاح طلبان به مجلس ششمی ها متوسل شدند
اصولگرایان و اصلاح طلبان عزم خود را برای ورود به انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه اردبیل جزم کرده اند در این بین خبری از فعالیت حامیان دولت مخابره نشده است.

به گزارش آران مغان، اصولگرایان، اصلاح طلبان، حامیان دولت و احمدی نژادی ها در حال تلاش و نقش آفرینی در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه اردبیل هستند از این رو برخی از کاندیداهای احتمالی تحرکات انتخاباتی را آغاز کرده اند به طوری که رسانه های استانی از حضور تعدادی از این افراد در مراسم ترحیم، ارسال پیامک های تبریک و حضور در مناطق روستایی خبر داده اند.

در انتخابات مجلس نهم، اصولگرایان با فهرست جبهه متحد اصولگرایان وارد عرصه انتخابات شدند و در آن مقطع این جبهه با صدور بیانیه‌ای کاندیداهای مورد حمایت خود را معرفی کرده بود. از حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و سرعین منصور حقیقت‌پور استاندار سابق اردبیل، جواد صبور و مصطفی افضلی‌فرد و از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر نیز ولی ملکی نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدای مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایی معرفی شده بودند.

** وضعیت کنونی اردبیل در خانه ملت

مصطفی افضلی فرد، کمال الدین پیرمؤذن، حبیب برومند داشقاپو، جلیل جعفری بنه خلخال، میرقسمت موسوی اصل و یونس اسدی با رای مردم در کرسی سبز بهارستان در ایستگاه نهم قرار گرفتند. از نمایندگان کنونی اردبیل به عنوان گزینه های اصلی در حوزه های انتخابیه خود نام برده می شود البته علاوه بر نمایندگان فعلی این استان، اصلاح طلبان و حلقه احمدی نژاد نگاه ویژه ای به اردبیل دارند به همین جهت براساس شنیده ها یکی از وزرای فعال دولت دهم به همراه برادرش کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه اردبیل خواهد شد.

** یاران احمدی نژاد از اردبیل تا مشکین شهر

علی نیکزاد و اکبر نیکزاد به عنوان گزینه های احتمالی و شاخص در حوزه انتخابیه اردبیل شناخته می شوند، برادر بزرگ وزیر پرکار دولت احمدی نژاد و برادر کوچک استاندار سابق اردبیل بود. البته وزیر سابق راه کاندیداتوری خود در انتخابات را رد کرد اما با این حال رسانه ها و فعالان سیاسی او را کاندیدای احتمالی معرفی می کنند که در دقیقه نود انتخابات وارد عرصه خواهد شد.

اخیرا، یکی از روزنامه ها نیز علی نیکزاد را گزینه اصلی احمدی نژاد در انتخابات مجلس معرفی کرده بود.

برخلاف علی نیکزاد، برادر او از احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات خبر داد و با اشاره به آرایش انتخاباتی اردبیل و نقش آفرینی اصلاح طلبان در این استان گفته بود: کاندیداهای اصلاح‌طلب منتصب به دولت روحانی محبوبیتی در بین مردم ندارند و اگر کاندیدای اصلاح‌طلبی رأی بیاورد از بابت شخصیت و جایگاه حقیقی خود است.

عباس زاده مشکینی مدیرکل سیاسی وزارت کشور در دولت احمدی نژاد هم کاندیدای احتمالی انتخابات از حوزه انتخابیه مشکین شهر است.

همچنین یک منبع آگاه، از فعالیت انتخاباتی حمید عبادالهی فرماندار سابق مشکین شهر خبر داد و گفت: وی از نظر فکری نزدکترین گزینه به اصولگرایان است

هم اکنون یونس اسدی نماینده این حوزه انتخابیه(مشکین شهر) است، وی با فراکسیون رهروان ولایت همکاری می کند و طرح سوال از رئیس جمهور پیشین را نیز امضاء کرده بود.

** وضعیت انتخاباتی اصلاح طلبان در اردبیل

چهره های حزبی اصلاح طلب و نمایندگان ادوار می خواهند بخت خود را برای ورود به انتخابات مجلس دهم آزمایش کنند. از بین اصلاح طلبان تاکنون از محمدرضا سرداری، احمدجباری مقدم، احد قضایی، علی محمد  غریبانی و ولی آذروش به عنوان گرینه های احتمالی نام برده می شود.

علی محمد غریبانی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است و در صورت کاندیداتوری و تائید صلاحیت در انتخابات در فهرست ائتلاف اصلاح طلبان قرار خواهد گرفت.

ولی آذروش نماینده اردبیل، نمین در دوره‌های ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس بود. او در انتخابات مجلس هشتم مورد حمایت ائتلاف اصلاح طلبان و حزب اعتدال و توسعه قرار گرفت اما از ورود به بهارستان باز ماند.

علاوه بر نقش آفرینی اصلاح طلبان در اردبیل، تعدادی از نیروهای اصلاح طلب نیز خود را برای ورود به حوزه انتخابیه خلخال و پارس آباد آماده می کنند. شنیده شده است حسن الماسی «نماینده دوره ششم»، کیومرث کمالی «معاون منابع انسانی استاندار و دبیر حزب اراده ملت» و فتح‌اله دادگر «رئیس فعلی دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر» کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه پارس‌آباد و بیله‌سوار خواهند شد.

حسن الماسی در میتینگ متحصنین مجلس ششم حضور داشت و سرانجام به همراه تعدادی دیگر از نمایندگان در دوره ششم استعفاء داد.

براساس اخبار دریافتی، مهرانگیر مروتی نیز از حوزه انتخابیه خلخال وکوثر در انتخابات مجلس دهم ثبت نام خواهد کرد. وی نماینده خلخال در مجالس ششم و هفتم و عضو کمیسیون بهداشت و درمان و فراکسیون زنان مجلس ششم بود. این چهره اصلاح طلب در انتخابات مجلس هشتم مورد حمایت حزب اعتماد ملی قرار گرفت اما درنهایت نتوانست رای اکثریت را از آن خود کند.

همچنین در حوزه انتخابیه گرمی تاکنون ناصر نصیری فرماندار پارس آباد و چهره نزدیک به اصلاح طلبان با استعفا از این مسئولیت، آمادگی خود را جهت کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم اعلام کرد.

حجت الاسلام میر قسمت موسوی و ولی اسماعیلی"نمایندگان فعلی و سابق مجلس" نیز دو چهره اصولگرا هستند که به عنوان کاندیداهای احتمالی انتخابات از سوی اصولگرایان معرفی می شوند. موسوی هم اکنون عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس و ولی اسماعیلی سخنگوی  فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم بود.

حجت الاسلام عیدالصمد وثوقی هم یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه گرمی است، وی پیش از این در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا فعالیت می کرد که به دلیل حضور در انتخابات استعفاء داد و هم اکنون مسئول عتبات عالیات بازنشستگان نیروهای مسلح شمالغرب کشور  است.

منبع: مشرق

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

بنده خودم بشدت طرفدار دولت روحانی هستم وباز هم به روحانی رای خواهم داد.اما واقعیت این است که انسجام احمدی نژادی ها از همه لحاظ بهتر است.من معتقدم دولتمردان تدبیر وامید در استان مان اقتدار لازم را ندارند ونخواهندتوانست گزینه های خود را راهی بهارستان کنند.چون نه تنها برنامه ای ندارند بلکه به جان هم افتاده اند که در بلند مدت هزینه اش را دولت روحانی پرداخت خواهد کرد.

آقای محترم ضمن تقدیر وتشکر؟لازم است چند نکته را مدنظر شما وبینندگان عزیز عرض کنم؟اولا" درایران احزاب معنی ومفهوم آنچنانی ندارد؟فقط زمان انتخابات مجلس وریاست جمهوری وشورا گرگره مغازه را باز می کنند.وبه فعالیت های انتخاباتی (آن هم درشهرهای بزرگ،مانند تهران،اصفهان،تبریز،شیراز<...)می پردازند>وبعد از اتمام انتخابات گرگره مغازه می کشند پایین وبه کارهای دیگری می پردازند>پس نتیجه می گیریم که مردم وملت ایران ومخصوصا مردم استان اردبیل جناح وحزب وگروه را نمی شناسند؟اگر طرف مقابل مشهور باشند وپشتش به یک طایفه وفبیله بزرگ بند باشد آن شخص مطمئنا" انتخاب خواهد شد؟دوما" اگر می بینی که یک فرد عادی ولی تحصیلکرده ومسئول یک ارگان دولتی بدون اینکه پولی هزینه کند انتخاب می شود؟مطمئن باشید.آن شخص حتما" از تریبون عمومی ودولتی ازسوی یک شخصیت اجتماعی ومذهبی ودینی مانند امام جمعه ها حمایت شده است>از جمله آقای ح که توسط ... مورد حمایت قرار گرفت ونماینده شد. ولی برای اردبیل درطول 5-4سال هیچ کاری نکرد؟

من هم کاملا با نظر حامی دولت موافقم . اصلاح طلبان خصوصا در شهر پارس آباد اختلافات شدیدی سر رسیدن به پست و مقام با هم دارند. و به قول حامی دولت بدجوری به جان هم افتاده اند. بنده آینده ای برای این دولت با این حامیان که اینچنین روالی را در پیش گرفته اند نمی بینم . باشد که به خود آیند. و بیشتر از این یکدیگر را تخریب نکنند و انسجام خود را بیش از بیش حفظ کنند و منفعت عمومی را بر منفعت شخصی خود ترجیح بدهند .

ما باید کشور و منطقه و میز ریاست را به مستضعف و زجرکشیده دهیم تا به درد دردمندان هم رسیدگی کنند نه اینکه یک سری چیزهای میگویند و انتخاب می شوند زمان اجرا و عمل میگویند قانون قانون قانون قانون قانون..... واقعاً بیاید به خودمان خیانت نکنیم ....... بعد بگیم مشکل کار و استخدام استخدام استخدام...... باید از مستصعفان خجالت کشید که همیشه دست به دعا هستند ....... در این منطقه افرادی تلاش میکنند که ما میگوییم معلولند باز دست از تلاش و آبادانی شهر خود دست برنمی دارد شبانه تلاش می نماید باید از آنها پرسید آیا مسئولان از شما حمایت کرده اند ....... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجاییـــــــــــــــــــــد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عزیزانی که خونشان به خاطر وطن نثار نموده اید.

بنده خودم بشدت طرفدار دولت روحانی هستم وباز هم به روحانی رای خواهم داد.اما واقعیت این است که انسجام احمدی نژادی ها از همه لحاظ بهتر است.من معتقدم دولتمردان تدبیر وامید در استان مان اقتدار لازم را ندارند ونخواهندتوانست گزینه های خود را راهی بهارستان کنند.چون نه تنها برنامه ای ندارند بلکه به جان هم افتاده اند که در بلند مدت هزینه اش را دولت روحانی پرداخت خواهد کرد دولت محترم اقای روحانی نزدیک به سه سال است در مورد مسکن کم در امد ها هیچ کاری نکر د به خاطر ساسی کاری اقدام انبوه مسکن مهر را گرفته ما را سر گردان وبلا تکلیف گذاشته است این است دولت تدیبر وامید پاس
ارسال نظر