تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21501
تاریخ انتشار: ي, 1394/08/17 - 21:24
احداث بزرگترين بازار مرزي در پارس آبادمغان كه چند روز پيش عمليات اجرايي آن شروع شده بود با حكم دادستان شهرستان پارس آباد متوقف شد.

يك منبع موثق ساعاتي پيش با اعلام اين مطلب به خبرنگار آران مغان گفت: به دليل پاره اي از ابهامات در قرارداد از حيث تشريفات قانوني در واگذاري، عدم ارائه تضمين كافي به منظور حسن اجراي قرارداد، استفاده از عنوان نادرست بازار مرزي كه مغاير با مقررات و آيين نامه تشكيل بازارچه هاي مرزي است این پروژه متوقف شد.

 

وي افزود: عمليات اجرايي اين بازار از روز يكشنبه 17 آبان با حكم صريح دادستان شهرستان پارس آباد متوقف شده است.

 

اين منبع با بيان اينكه مالكيت شهرداري بر زمين محل اين بازار نيز جاي ترديد دارد، تصريح كرد: طبق بررسي ها انجام يافته مشخص شده اين اراضي جزء خالصه دولت بوده و شهرداري تنها به عنوان مالك اعياني (آنچه بر روي زمين ساخته مي شود) تعميرگاه و ساختمان آتش نشاني كه در اين زمين قرار دارد است.

 

اين منبع موثق همچنين اظهار داشت: ساختمان آتش نشاني كه با امكانات دولتي احداث شده بود بصورت غيرقانوني و بدون مجوز در گذشته تخريب شده است كه اين موضوع از سوي مراجع ذيصلاح در دست بررسي است.

 

به گزارش آران مغان، بازار مرزی پارس آباد مغان در حالي در نوار مرزي ایران و جمهوري آذربايجان و در زمینی به مساحت 15 هزار مترمربع در جنب ساختمان فرمانداري پارس آباد ساخته می شود كه كلنگ احداث آن در سال 91 توسط اكبر نيكزاد استاندار وقت اردبيل به زمين زده شده بود، اما بنا به دلايل رعایت نشدن موازین قانونی قريب به سه سال به حال خود رها شده بود كه بيست روز پيش دوباره ادامه ساخت آن شروع شد، اما روز يكشنبه 17 آبان ماه با حكم دادستان متوقف شد.

 

آیین نامه تشکیل بازارچه های مرزی:

‌‌هیأت وزیران در جلسه مورخ 1371.5.11 بنا به پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور و امور اقتصادی و دارایی، و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی‌جمهوری اسلامی، "‌آیین‌نامه تشکیل بازارچه‌های مرزی" را به شرح زیر تصویب كردند:

1 - بازارچه مرزی، محوله‌ای است محصور، واقع در نقاط مرزی و در جوار گمرکات مجاز به انجام تشریفات ترخیص کالا یا مکانهایی که طبق تفاهم نامه‌های‌منعقد شده بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همجوار تعیین می‌شود. اهالی دو طرف مرز می‌توانند تولیدات و محصولات محلی خود را با رعایت‌مقررات صادرات و واردات، جهت داد و ستد در این بازارچه‌ها عرصه نمایند.

2 - تأسیس بازارچه مرزی مسبوق به تفاهم نامه‌های منعقد شده دو جانبه با کشورهای همجوار، پس از تصویب کمیسیون اقتصاد هیأت دولت می‌باشد.

3 - ایجاد تأسیسات اداری و زیربنایی، همچنین تأسیسات مورد نیاز گمرک جهت استقرار مأموران خود و سایر سرمایه‌گذاریها در بخش ایرانی بازارچه مرزی، به‌عهده استانداری است، ولی از نظر احداث بازارچه در نقطه صفر مرزی، چگونگی حفظ انتظامات، کنترل تردد افراد و ورود و خروج کالا باید با مرزبانی و گمرک‌محل، هماهنگی لازم به عمل آید.

4 - چگونگی فعالیت و تردد افراد به بازارچه را استانداری محل با صدور مجوز، مشخص می‌کند.

5 - فهرست کالاهای قابل داد و ستد در بازارچه و میزان و ارزش آنها را وزارت بازرگانی با در نظر گرفتن امکانات و نیازمندیهای استانهای مرزی و مقررات‌صادرات و واردات کشور اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

حالا یه سرمایه گذار اومده ببینیم میتونین فراریش بدین یا نه!

بنده ده روز پيش مطلب گذاشتم درخصوص بازارچه مرزي /ايكاش قبل ازحكم دادستاني مطلب بنده روتوسايت ميذاشتيد/تواون متن حقيرگفتم كه بازارچه مرزي روتوجايي ميزنندكه گمرك داشته باشه /ونوشته بودم مگه ماگمرك داريم كه بازارچه مرزي هم داشته باشيم/ حالا من نميدانم كه اران عزيز شما چرااقدام نكرديد اون موقع/ولي بعد ازحكم دادستاني همون مطلب منو بانام دلسوزبعدازده روز امروزتوسايت قرارداديد/تعجب اوره والله/درهرحال ازاقدام صريح دادستاني محترم تشكر ميكنيم واميدواريم انشاالله ديگه اين بار يكي از بزرگترين ومجلل ترين بازارچه مرزي توشهرمون البته دركنارش گمرك تازه كندكه انشاالله اونم بازبشه ساخته بشه/ارزوي همه ما اباداني وطنمون ايران وبالاخص شهرمونه/

مگه قبل از احداث وضعیت زمین بازارچه را مشخص نکرده بودند که حالا این بهانه ها را میارن تحمل ندارن پارس اباد یک بازارچه مرزی داشته باشد چرا این بازیها را در میارن

آقا امکان نداره شهر ما پیشرفت کنه.خلاصه همه یه جوری می خوان کارشکنی بکنن

سلام وضعیت کسانی که مغازه پیش خرید کردن چی میشه؟

هیچ مغازه ای پیش فروش نشده است

سلام مغازه های بازار مرزی کی پیش فروش میشه

سلام دوستان به اصلاح بوده که مغازه ها را پیش خرید کردیم یا نه با این وضعیت کی ممکن تحویل بدهند.
ارسال نظر