تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29285
تاریخ انتشار: ي, 1396/11/22 - 14:45
قشرهای مختلف مردم پارس آباد مغان از زن و مرد و پیر و جوان با شركت در راهپيمايي 22 بهمن، بار دیگر انسجام و اتحاد خود نسبت به انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساندند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، امروز پارس آباد مغان شاهد حضور هزاران نفری مردمی بود که بار دیگر برای دفاع از آرمان‌های امام خمینی (ره) به خیابان آمده بودند.

در کنار ایستگاه‌های صلواتی که توسط تشکل‌های مردمی در ابتدای مسیر راهپیمایی دایر شده بود، با چای داغ و خرما و بسته‌های شيريني از راهپیمایان پذیرایی می‌ شد.

ايستگاه نقاشي كودكان و نوجوانان كه به همت كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در ميدان امام حسين (ع) برپا شده بود حال و هواي خاصي به كودكان شركت كننده در راهپيمايي بخشيده بود بطوري كه کودکان در اين ايستگاه مي توانستند صورت‌های خود را به نقش پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران مزین كنند.

حضور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی امروز بیش از دیگران به چشم می‌خورد، پیرمردها و پیرزن‌ها در کنار مادران و پدران جوان با کودکان خردسال در آغوش گرفته هم صبح زود از خانه‌ها بیرون زده بودند تا از خیل عظیم مردم جا نمانند.

حضور چهره هايي همچون پورحسين نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس، حجت الاسلام رشادي امام جمعه، صمدي فرماندار، طباطبايي دادستان، مظفري رئيس دادگستري، سرهنگ نوري، سرهنگ بهمني و سرهنگ غفارپور فرماندهان سپاه، نيروي انتظامي و مرزباني و برخي مسئولان و كانديداهاي انتخابات دوره دهم مجلس شوراي اسلامي همچون ايرج بيگدلو فرماندار سابق شهرستان پارس آباد از شخصيتهايي بودند كه در اين راهپيمايي حضور داشتند.

راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردها و سر دادن شعارهائی با مضامین "مرگ مر آمريكا"، "مرگ بر اسرائيل"، "مرگ بر منافق"، "جانم فداي رهبر" و ... به سمت چهارراه امام در حركت بودند و همچنین تعدادی از نوجوانان و جوانان با بستن سربندهایی با مضامین "لبيك يا خامنه اي" و "جانم فداي رهبر" در اين راهپیمایی شركت داشتند.

اجراي سرود انقلابی توسط دانش آموزان دختر و اهتزاز پرچم‌های ایران، برپايي ایستگاه‌های امداد و جمع آوري كمكهاي مردمي براي زلزله زدگان كرمانشاه و پوشیدن کفن و شعار «جانم فدای رهبر» از سوي برخي از راهپيمايان از حاشيه هاي اين مراسم بود.

تقارن دهه مبارک فجر با ايام فاطميه و سالگرد شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و برافراشته شدن پرچم و بيرق عزا، در كنار پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران و كشور مظلوم فلسطين جلوه خاصی به این راهپيمايي داده بود.

سخنران اصلي مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن امسال در پارس آباد اكبر صمدي فرماندار اين شهرستان بود كه بعد از سخنراني او، امام جمعه پارس آباد كه قرار بود لحظاتي در اين مراسم با راهپيمايان سخن بگويد كه وقت اين سخنراني از سوي امام جمعه به شكور پورحسين نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار داده شد تا اين نماينده مجلس لحظاتي براي مردم سخنراني كند.

یک نوجوان که امروز در محل تجمع راهپيمايان پارس آبادي در محل چهارراه امام خمینی (ره) حضور داشت، به خبرنگار آران مغان گفت: من امروز با دوستم به راهپیمایی آمده‌ام که به امریکا بگویم، برای ما هیچی نیستی و ما می‌توانیم امریکا را شکست دهیم.

محسن که پرچم جمهوری اسلامی را به دور گردن خود آویخته بود، افزود: من به راهپیمایی 22 بهمن آمدم و این پرچم را با خود آوردم که نشان دهم ایرانی هستم و دوست دارم با شرکت در راهپیمایی با امریکا مقابله کنم.

شكاري جوان دیگری که با در دست داشتن پرچم جمهوری اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده بود در گفت‌و گو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: من به راهپیمایی آمده‌ام که به امریکا ثابت کنم،‌ هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.

 وی افزود: ما پشت سر ملت مظلوم فلسطین و دیگر کشورهایی هستیم که امریکا آن‌ها را با ظلم خود می‌کشد.

بانوی میانسالی که به همراه فرزند خود در راهپیمایی 22 بهمن حضور داشت در گفت‌و گو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: من از دوران انقلاب اسلامی یعنی زمانی که شاه از ايران فرار كرد در راهپیمایی‌ها شرکت می‌كنم و طی این سال‌ها نیز در راهپیمایی‌ها حضور دارم و تا روز آخر هم هستم.

قرائت بيانيه، پايان بخش راهپيمايي 22 بهمن در سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در شهرستان پارس آباد مغان بود.

حاشیه‌نگاری از مرتضی بری

///

///

////

///

////

///

////

///

///

////

///

///

///

///

///

//

///

///

//

///

///

///

///

///

///

////

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر