تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30311
تاریخ انتشار: ش, 1397/07/07 - 18:04
برگرفته از زندگي نامه فرماندهان شهيد استان اردبيل؛
کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » در پارس آباد رونمایی شد + عكس
کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » زندگی‌نامه و خاطرات ۵۷ فرمانده شهيد استان اردبيل به‌ قلم اله بخش نجفي در شهرستان پارس آباد رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار آران مغان، در آخرين روز از هفته دفاع مقدس، آيين رونمایی از کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ »؛ زندگی‌نامه و خاطرات ۵۷ فرمانده شهيد استان اردبيل نوشته "اله بخش نجفي" امروز با حضور امام جمعه، مسئولان، چهره‌های فرهنگی و جمعی از خانواده‌های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس در دفتر امام جمعه پارس آباد برگزار شد.

امام جمعه پارس آباد در این مراسم با بيان اينكه توسعه فرهنگ جامعه ما در گرو حمایت از قشر اهل قلم و نویسندگان است، بر لزوم تشويق و حمایت‌ از این قشر تاكيد كرد.

حجت الاسلام سيد سعيد رشادي، خودباوري و روحيه اعتماد به نفس در بين نويسندگان و اهالي قلم را از عوامل مهم پيشرفت فرهنگ جامعه عنوان كرد و گفت: اهالی قلم، شعرا و نويسندگان ما با ابزاری که در دست دارند با بیان حقایق می توانند فضایی امیدبخش و آرامش بخش برای جامعه به وجود بیاورند و مردم را به انقلاب امیدوار کنند.

وي در ادامه با بيان اينكه وظیفه همه ماست که اجازه ندهیم روحیه "ما می توانیم" در جامعه تضعیف شود، تصريح كرد: حمايت از اهالي قلم و نشان دادن حقایق که در برگیرنده توانمندی ها و دستاوردهای انقلاب و نقاط قوتی است که در نظام وجود دارد، امید و خودباوری را در جامعه تزریق کرده و مردم را به نظام جمهوری اسلامی و اصالت انقلاب مصمم تر می کند.

امام جمعه پارس آباد با تقدير از اله بخش نجفي نويسنده كتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » اضافه كرد: از خصوصيات اين كتاب كه به زبان شيوا نوشته شده، حماسه اي از جهاد، ایثار، اعتقاد بسيج و فرماندهان شهید استان اردبيل است که در آن روايت شده و جای تقدیر از نويسنده آن دارد.

در ابتدای این مراسم مجتبي هاتف رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پارس آباد، دفاع مقدس را یکی از بزرگترین وقایع تاریخ ایران اسلامی برشمرد و گفت: براي من که جنگ هشت ساله دفاع مقدس را نديده ام افتخار بزرگی است که اگر به این مسئولیت رسیده ام در سایه خون همين شهدا و ايثارگري رزمندگانی است که اجازه ندادند وجبی از خاک این کشور به دست دشمن بیافتد.

وي افزود: امروز باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از تمام ابزارهای فرهنگی و هنری و قلم شعرا و نويسندگان استفاده کرد تا نسل امروز ما با دفاع مقدس و ادامه همين راه كه توسط مدافعان حرم همچون شهيد حججي ها ادامه دارد، آشنا شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي پارس آباد در ادامه از اله بخش نجفي نويسنده كتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » تقدير كرد و بر لزوم حمايت مسئولان از نويسندگان اين شهرستان تاكيد كرد.

اله بخش نجفي نویسنده کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » در پايان اين مراسم گفت: نوشتن اين کتاب 4 سال بطول انجاميده كه طي آن به زندگی‌نامه و خاطرات ۵۷ فرمانده شهيد استان اردبيل پرداخته شده است.

وي با اشاره به اينكه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کتاب «پنجاه و هفت براي ۵۷ » را نوشته و به مرحله چاپ رساندم، از همكاري سپاه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پارس آباد و حمايت هاي آیت االله سيد حسن عاملي نماينده ولي فقيه در استان، حجت الاسلام رشادي امام جمعه، نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه پارس آباد و همياري دانشگاه هاي منطقه قدرداني كرد.

////

////

///

///

//

///

///

///

///

///

///

///

///

////

////

انتهای پیام/

ارسال نظر