تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30385
تاریخ انتشار: ش, 1397/07/28 - 10:55
احداث سد دیکداش بر روی رودخانه دره رود در اصلاندوز مغان که به گفته نماینده مردم پارس آباد در مجلس قرار بود سال 95 انجام شود همچنان در مرحله اختصاص بودجه، کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی باقي مانده است.

به گزارش آران مغان، در حالي هر دو سالی بر قدمت وعده سد دیکداش بر روی رودخانه دره رود اصلاندوز افزوده مي‌شود که هنوز اين طرح رنگ گلنگ و بودجه را بعد از گذشت 2 سال به خود نديده‌ است.

پروژه‌اي که قرار بود یکی از مطالبات جدی مردم و نیازهای اساسی منطقه را برطرف کرده و با تحقق آن بخش مهمی از مشکلات و محدودیت آبی منطقه رفع شود همچنان اسير همان وعده‌هاي اوليه است. تنها اقدامي هم که براي آن مي‌شود اين است که هر سال براي دوره‌اي کوتاه احداث آن قوت مي‌گيرد و دوباره بعد از گذر زمان به فراموشي سپرده مي‌شود. طرحي که تصويب و پيگيري آن از برومند نماینده مجلس نهم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شروع و به پورحسین نماینده مجلس دهم کشیده شده و هنوز در حد وعده باقی است.

شکور پورحسین نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی و همچنین داود نجفیان مدیرعامل وقت شرکت سهامی آب منطقه ای اردبیل در حالی آبان ماه سال ۹۵ خبر از آغاز عملیات اجرایی سد دیکداش بر روی رودخانه دره رود با ظرفیت ۳۵۰ میلیون مترمکعب آب، آنهم طی 3 ماه خبر داده بودند که با گذشت دو سال، این وعده ها هنوز عملی نشده است.

این در حالی است که مدیرعامل وقت شرکت سهامی آب منطقه ای اردبیل حتی از اخذ مجوز احداث سد دیکداش توسط پورحسین نماینده مردم شهرستان های بیله سوار و پارس آباد به صورت کتبی از وزیر نیرو اخذ خبر داده بود که هنوز خبری از این مجوز گرفته شده برای احداث سد دیکداش نیست.

در زیر مصاحبه شکور پورحسین نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی در آبان سال 95 که توسط خبرنگار صداوسیما مبنی بر وعده احداث سد دیکداش گرفته شده را مشاهده می کنید.

 

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
ارسال نظر