تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30425
تاریخ انتشار: د, 1397/08/07 - 15:01
قهرمان سابق دو و میدانی پارس آباد خطاب به مسئولان ورزش؛
رشته دوومیدانی پارس آباد ارزشمند اما در حال انقراض!
شهرستان پارس آباد، از دیرباز مهد پرورش استعدادهای ناب و قطب اصلی ورزش استان در اکثر رشته های ورزشی از جمله فوتبال بوده اما علی رغم داشتن این گنجینه غنی استعداد، همواره بدلیل کم توجهی و گاه بی توجهی مسئولین و کمبود حمایت و امکانات نتوانسته شاهد شکوفایی آنچه که لایق آن می باشد گردد.

به گزارش آران مغان، شهرستان پارس آبادمغان، از دیرباز مهد پرورش استعدادهای نهان و ناب و قطب اصلی ورزش استان در اکثر رشته های ورزشی از جمله دو و میدانی بوده اما علی رغم داشتن این گنجینه غنی استعداد، همواره بدلیل کم توجهی و گاه بی توجهی مسئولین و کمبود حمایت و امکانات نتوانسته شاهد شکوفایی آنچه که لایق آن می باشد گردد.

«قادر علیزاده» یکی از آن دوندگان پارس آبادی است که در سال های نه چندان دور نام خود را به عنوان یک پدیده در رشته دومیدانی کشور مطرح کرد اما خیلی زود به علل مختلف در ادامه به گوشه انزوا رفت و در مسابقاتی شرکت نکرد و در آخر هم خداحافظی از این رشته را بر ماندن در آن ترجیح داد.

این دوومیدانی کار پارس آبادی که زمانی چندین مقام اول قهرمانی در سطح کشور، لیگ برتر دو ومیدانی در ماده پرش سه گام و حتی پیراهن تیم ملی دو و میدانی کشورمان را بر تن داشت و توانست در میادین بین المللی نیز بدرخشد، اخیرا به عنوان یک استاد ورزشی مشغول تدریس در دانشگاه ها است. و وضعیت بغرنج این روزهای رشته دو و میدانی در شهرستان پارس آباد او را بر آن داشته تا دست به قلم شده و تیر انتقادات را به سمت مسئولان ورزش این شهرستان نشانه بگیرد.

در ادامه، پست اینستاگرامی این قهرمان سابق دو و میدانی کشور که در صفحه شخصی خود منتشر کرده را می خوانید:

به تازگی کاشت دوباره چمن استادیوم شهید کلانتری پارس آباد آغاز شده و علاوه بر آن سالن های اختصاصی رشته های رزمی نیز به زودی افتتاح خواهد شد که اقدام پسندیده ای است.

ولی در میان چیزی که بی جواب مانده و حتی سخنی از آن به میان نیامده است وضعیت پیست دوومیدانی این شهرستان است. دوومیدانی که با کمترین تعداد ورزشکار بیشترین قهرمان ملی و ملی پوش را داشته و دارد؛ اما اهمیت چندانی به آن داده نمی شود. حال اینکه با شروع عملیات کاشت چمن استادیوم شهید کلانتری، اداره ورزش و جوانان راحت ترین کار را برای تمرین قهرمانان ورزشی در نظر گرفته و آن تعطیلی محل تمرین تا پایان عملیات است!

حال این سوالات مطرح است:

1- چه محلی برای انجام تمرینات این همه ورزشکار و مخصوصا قهرمانان ورزشی در نظر گرفته شده است شاید عملیات کاشت چمن ماه ها و سال ها طول بکشد و ورزشکاران رشته های خاص مخصوصا رشته دوومیدانی که با یک هفته بی تمرینی زحمت چندین ماهه آنها به هدر می رود چه شرایطی خواهند داشت. این در حالی است که حتی  تنها ورزشکار حاضر در بازی های آسیایی از شهرستان پارس آباد و از رشته دوومیدانی بود.

2- وضعیت بسیار بد پیست دوومیدانی که شبیه جاده های روستایی شده است و بودجه خاصی هم برای بازسازی آن در نظر گرفته نشده است و با عبور کامیون ها از روی این پیست که برای زیرسازی چمن انجام می شود و وضعیت آن روز به روز بدتر می شود چه خواهد شد. چرا بعد از گذشت این همه سال (تارتان) نشده است. البته از اداره ای که حتی بعد این همه سال نتوانسته است محوطه اداره خود را اسفالت کند چیز خیلی بعیدی است!

3- رییس جدیدی که با همه مخالفت ها برای رشته دوومیدانی انتخاب شد قول داده بود وضعیت دوومیدانی را خیلی بهتر خواهد کرد و تا چند ماه آینده پارس آباد قطب دوومیدانی کشور خواهد شد! نه تنها این موضوعها اتفاق نیفتاد بلکه آن چند نفر سابق هم دیگر در تمرین حضور پیدا نمی کنند. خود رییس هم که مشغول درآمد زایی از مدرسه فوتبال شخصی شده و دوومیدانی را به حال خود رها کرده است که این هم مشکل بزرگی برای خانواده قهرمان پرور دوومیدانی است.

لطفا و حتما وضعیت رشته دوومیدانی و محل تمرین آنها مشخص شود.

قادر علیزاده/ قهرمان ملی دوومیدانی و مدرس دانشگاه

///

انتهای پیام/

 

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

ارسال نظر