تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30438
تاریخ انتشار: چ, 1398/06/27 - 21:34
۷ سالی است که کارگران شهرداری پارس آباد به امید خانه دار شدن اقدام به خرید زمین در حد فاصل انتهای محله امیدی با عنوان شهرک کارشناسان کردند که تاکنون به جز یک تابلو خبری از احداث شهرک کارشناسان نیست.

به گزارش آران مغان، ۷ سال است که برای ساخت شهرک کارشناسان پارس آباد زمین‌هایی در قالب تعاونی به کارگران شهرداری این شهر واگذار و کارگرانی که با رویای خانه‌دار شدن اقدام به خرید این زمین‌ها کرده پس از سال‌ها همچنان با وعده‌های تکراری و بی‌اثر مسئولان روبه‌رو هستند.

 

اینکه چرا این شهرک فقط در حد یک تابلو باقیمانده است و فعالیت شهرداری در مورد آن فقط به نصب یک تابلو در زمین آن منحصر شده، سؤالی است که مدت‌هاست برای خریداران آن که از قشر کارگر هستند مطرح است اما هنوز از سوی شهردار و شورای شهر توضیحی درباره چرایی عدم ساخت و ساز به خریداران آن داده نشده است.

 

جریان احداث این شهرک مربوط به  سال 91 و زمانی است که شهردار وقت و شورای شهر پارس آباد زمینی را برای احداث یک شهرک کارشناسان برای کارگران شهرداری در نظر گرفتند و کلنگ افتتاح این پروژه توسط مسؤولان به زمین زده شد.

 

در این پروژه که ۷ سالگی خود را پشت سر می گذارد، هنوز هیچ نشانه‌ای از ساخت شهرک کارشناسان مشاهده نمی‌شود و احداث این شهرک فقط در حد یک تابلو در وسط زمینهای کشاورزی به قوت خود باقی است.

 

جمعی از کارگران شهرداری پارس آباد که سال 91 با هزاران بدبختی و گرفتن قرض و وام به خرید زمین کرده به امید آنکه اقدام به احداث خانه در محلی به نام شهرک کارشناسان کنند، در این باره به خبرنگار ما اظهار کردند: ما جمعی از کارگران شهرداری شهر پارس آباد حدود ۷ سال پیش با یک پس انداز و حقوق ناچیز، ضمن وام، فروش طلا و گوشواره همسر و بچه هامون اقدام به ثبت نام یک سهم از سهام زمین مسکونی خریداری شده توسط شرکت تعاونی مسکن کارکنان شهرداری کردیم که تا کنون در مرحله قرعه کشی و قطعه بندی زمین بلاتکلیف مانده ایم.

 

این کارگران افزودند: با توجه به قیمت مسکن که بصورت نجومی در پارس آباد مغان افزایش داشته و با این وضعیت و قیمت های سرسام آور بازار مسکن، توان خرید و رهن مسکن را از ما کارگران اجاره نشین گرفته است. حال اینکه ۷ سال گذشته، هم قیمت زمین و مسکن ارزان بود و هم خبری از گرانی ارز و ... در بازار نبود و قیمتها متعادل بود.

 

این کارگران ضمن تاکید بر حل این معضل که گریبان آنها را گرفته، از فرماندار، شهردار و شورای شهر پارس آباد خواستار پیگیری و رفع این مشکل هستند.
آران مغان آماده درج پاسخ شفاف مسؤولان در این زمینه است.
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درحالیکه اکثر محله ها کوچه هاش و خیابانش بدون اسم وتابلوست مثلا شهرک زیتون در مرکز شهر ولی وسط مزرعه‌تابلو نصب کردند!
ارسال نظر