تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30596
تاریخ انتشار: ي, 1397/09/25 - 22:51
اصغر حمداني از قهرمانان رشته کیک بوکسینگ است که مدال های زیادی را از بازیهای کشوری و جهاني در کارنامه خود دارد. این در حالی است که این ورزشكار پارس آبادي به دلیل بی مهری مسئولان، برای گذران زندگی و تأمین هزینه تمرینات خود مجبور به كباب فروشي در کنار خیابان شده است.

به گزارش خبرنگار آران مغان، تاکنون افراد زیادی بوده اند که با وجود داشتن نام و نشان و موفقیت های فراوان تنها به دلیل ضعف مالی از قافله موفقیتها بازمانده اند و نتوانسته اند مسیر ترقی را بخوبی طی کنند.

در این میان شاید اگر حمایت مسئولان انجام می گرفت این افراد می توانستند علاوه بر طی کردن مسیر پیشرفت و تعالی، برای کشور هم فردی موثر و افتخارآفرین باشند.

در گوشه ای از یکی معابر خیابان امام خميني (ره) شهر پارس آباد که مغازه های شیک و محصولات رنگارنگ آن همه روزه میزبان خیل جوانان و گروههای مختلفی است که برای خرید یا قدم زدن و سرگرمی وارد آن می شوند، در مقابل مغازه ای جوان تنومندی که مشغول كباب فروشي است جلب نظر می کند. با وی هم صحبت شدیم و در کمال تعجب متوجه شدیم قهرمان جهان در رشته رشته کیک بوکسینگ است و برای تأمین مخارج زندگی و تمرینات ورزشی اش به كباب فروشي روی آورده است.

///

در گپ و گفت دوستانه ای که با اصغر حمداني داشتیم از سوابق ورزشی خود گفت و از مدال هایی که در این مدت کسب کرده، از مدال های کشوری گرفته تا مدال های جهاني.  اصغر حمداني  از سال 82 ورزش را شروع کرده و در سال 85 توانسته در وزن آزاد در رشته كيك بوكسينگ اولین مقام كشوري را کسب کند و این موفقیت در سالهای بعد هم تکرار می شود.

وی از سال 87 تا كنون 5 بار مقام قهرماني و نائب قهرماني مسابقات کشوری و 8 بار مقام اول استاني را کسب کرده و در سال 1396 با شركت در رقابتهای جهاني در ميان 6 کشور جهان مقام اول را در وزن آزاد رشته كيك بوكسينگ در کشور هند را کسب کرده است.

////

در همين سال به مسابقات جهاني كه در تفليس گرجستان برگزار شد اعزام و در ميان هشت كشور جهان عنوان قهرماني اين مسابقات را كسب كرد. کسب رتبه اول مسابقات قهرمانی کشور در سال 95 و موفقیت در چندين تورنمنت ورزشی از دیگر موفقیتهای ورزشی  حمداني محسوب می شود. قهرمان جهاني که به دلیل بی مهری مسئولان در حال حاضر شغلی بهتر از كباب فروشي در خيابان عایدش نشده است.

این قهرمان ورزشی بیان می کند: با عشق به وطن و کشورم برای گذران زندگی حاضر شده ام حتی با كباب فروشي در خيابان روی پای خود بایستم تا هم از راه حلال زندگی خود را اداره و هم مخارج تمرین ورزشی را تامین کنم اما باز هم با بی مهری مواجه شده ام.

///

وی با ناراحتی از روزی می گوید که ماموران بهداشت به كباب فروشي اش در خيابان گير داده و به خاطر همين پايش به فرمانداري پارس آباد باز شده تا بلكه فرماندار وساطت كرده و شغلي آبرومند براي او دست و پا كند تا از اين آلاخون والاخوني نجات پيدا كند.

حمداني با همه این سختی ها هنوز هم امید به کسب افتخار برای کشور دارد و می گوید: امسال هم با جدیت در حال تمرین بوده و به مسابقات پيش رو كيك بوكسينگ فكر مي كنم. اگر خوب تمرین کنم و مسئولان حمایت کنند به طور حتم خوش رنگ ترين مدال را خواهم گرفت.

////

این ورزشکار می افزاید: امیدوارم مسئولان به ما هم توجه کنند و ضمن دلجویی به کمترین خواسته ما که همانا درخواست يك شغل آبرومندانه براي تامين معاش زندگی بوده اهمیت دهند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

خیلی متاسف شدم ‌‌‌...انشاالله درقیامت پاسخگو خواهند بود.

یک عکس انداختن باقهرمان ملی کافیست برای مسولان ما

دلمان به درد آمد
ارسال نظر