تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31052
تاریخ انتشار: پ, 1398/02/05 - 13:00
سال 94 بود که نماینده وقت مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس خبر از راه اندازی دانشکده عالی سلامت در پارس آباد مغان داد اما با وجود گذشت 4 سال هنوز از اجراي اين دانشکده خبري نيست.

به گزارش آران مغان، از وعده راه اندازی دانشکده عالی سلامت در شهرستان پارس آباد مغان توسط حجت الاسلام حبیب برومند نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس نهم شورای اسلامی چهار سال می گذرد اما تا کنون کوچکترین حرکتی از سوی مسؤولان در راه احداث این دانشکده برداشته نشده است.

این در حالی است که لابه لای صحبت های نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس نهم شورای اسلامی سخن از تهیه ساختمان استیجاری دولتی و تخصیص مبلغی برای راه اندازی و تامین تجهیزات دانشکده سلامت پارس آباد مغان به میان آمد.

در صحبت های این نماینده مجلس نهم که در تاریخ 27 مرداد 94 از خبرگزاری ایرنا منتشر شد که در ادامه همین خبر به آن پرداخته ایم حتی به تصویب رشته پرستاری مرتبط با دانشکده سلامت پارس آباد مغان اشاره شد.

"حجت الاسلام حبیب برومند در گفت و گو با ایرنا افزود: با تصویب رشته پرستاری برای این دانشکده، رایزنی ها با استاندار برای تهیه ساختمان استیجاری دولتی برای این دانشکده ملی انجام و حتی فضای فیزیکی مناسبی نیز پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: با همکاری مسوولان استانی پس از طی مراحل قانونی به زودی با تحویل این ساختمان به علوم پزشکی اردبیل شاهد راه اندازی این دانشکده خواهیم بود.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس نهم اضافه کرد: در ملاقات با وزیر بهداشت دستورات لازم برای تصویب رشته در دانشکده سلامت پارس آباد و تخصیص مبلغی برای تامین تجهیزات مورد نیاز این مرکز اخذ شده بود که با پیگیری های انجام شده اکنون رشته پرستاری تصویب شده که به محض واگذاری ساختمان و راه اندازی دانشکده برای پذیرش دانشجو اقدام خواهد شد.

به هر حال چرخش زمان مهلت چهار سالگی نمایندگی را از حبیب برومند گرفت تا به نوعی پرونده احداث دانشکده سلامت پارس آباد مغان هم در مجلس نهم بایگانی شود.

هر چند روی کاغذ جرقه راه اندازی دانشکده سلامت پارس آباد مغان به نوعی می توان گفت در زمان نماینده مجلس نهم این شهرستان زده شد و بعد از اتمام نمایندگی این دوره نیز شاید تنها چیزی که نامی از آن نبود همین دانشکده سلامت بود، اما بعد از گذشت یک سال اکبر صمدی فرماندار وقت شهرستان پارس آباد در نشست هم اندیشی با اصحاب و رسانه و خبر این شهرستان پرده از راز دانشکده سلامت پارس آباد مغان برداشت.

در نشست خبری فرماندار وقت پارس آباد که آبان ماه 95 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اکبر صمدی از عدم راه اندازی دانشکده سلامت در پارس آباد انتقاد کرد و افزود: در حالی که شهرهای مشگین، خلخال و گرمی دارای دانشکده علوم پزشکی هستند اما پارس آباد مغان که دومین شهرستان استان اردبیل بوده و به اندازه دو شهرستان جمعیت دارد از نعمت دانشکده سلامت بی بهره است.

وی با بیان اینکه مجوز دانشکده سلامت برای اولین بار در سال 91 برای شهرستان پارس آباد داده شده، تصریح کرد: متاسفانه عدم پیگیری مسوولان وقت برای تامین ساختمان آن باعث شده مجوز این دانشکده بایگانی و رو به فراموشی سپرده شود که در این ارتباط به جد پیگیر آن هستیم تا مجوز احداث آن در منطقه را فراهم کنیم.

فرماندار وقت پارس آباد ادامه داد: راه اندازی دانشکده سلامت در پارس آباد از سه جهت، اول به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان، دوم اینکه بعد مسافت با مرکز استان و قرار گرفتن در مرکزیت مغان و شهرهای بیله سوار، جعفرآباد، کلیبر و خداآفرین، و سوم اینکه نزدیکی به گمرک بیله سوار و استفاده از توریسم سلامت برای کشور جمهوری آذربایجان اهمیت خاصی دارد.

به هر سوی مردم پارس آباد مغان هم‏چنان در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان از حرف تا عمل هستند. امید می‌رود که با پیگیری‎های نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس، استاندار، فرماندار و مسؤولان شهرستان پارس آباد هرچه زودتر شاهد آغاز عملیات احداث دانشکده سلامت که مجوز آن در سال 91 داده شده و آرزوی دیرینه مردم پارس آباد است باشیم.

انتهای پیام/ مرتضی بری

ارسال نظر