تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31435
تاریخ انتشار: چ, 1398/05/30 - 01:03
تندیس شاعر پرآوازه آذربایجان، سيد محمد حسين بهجت تبريزي متخلص به استاد شهريار در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و مردم هنردوست در پارس آباد مغان رونمایی شد.

به گزارش آران مغان، همزمان با عید غدیر خم، تندیس استاد "محمد حسین بهجت تبریزی" شاعر پرآوازه ایران و آذربايجان با حضور مسؤولان شهرستاني و "هادی بهجت تبریزی" فرزند استاد شهریار در میان حضور مردم هنردوست شهرستان پارس آباد رونمایی شد.

فرماندار شهرستان پارس آباد در آيين رونمايي اين تنديس، گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد تندیس استاد شهریار شاعر نامدار ایران اسلامی همزمان با عید غدیر خم در میدان آزادی (ورودی شهر از سمت اجیرلو) که به میدان استاد شهریار تغییر یافت، رونمایی شد.

علی علایی افزود: شهریار به برکت ارادت قلبی اش به ائمه اطهار(ع) مبدل به این شهریار بزرگ شد و غزل معروف استاد شهریار در وصف حضرت علی(ع) «علی ای همای رحمت» است که شاعران باید با الگوپذیری از ائمه اطهار(ع) به این سمت و سو سوق بگیرند و قلم فرسایی کنند.

در اين مراسم شهردار پارس آباد نيز گفت: امروز شاهد آئین پرده‌برداری از تندیس این شاعر جهانی و ملی بودیم که میدان مورد نظر با مساحت ۵ هزار مترمربع و ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع پازل چینی شده و برای عملیات عمرانی جهت آماده‌سازی میدان ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

علي منفرد افزود: این تمثال ۱۰۰ کیلو وزن دارد و با ارتفاع ۲ متر و نیم و ۳۷ میلیون تومان برای ساخت تندیس استاد شهریار هزینه شده است.

همچنین در مراسم که با حضور جمعی از شاعران، نویسندگان و هنرمندانی از استان اردبیل و آذربایجان شرقی در سالن مديريت جهاد کشاورزی پارس آباد برگزار شد، از هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار تجلیل شد.

تندیس  استاد شهریار به دنبال حاشیه های رخ داده در سال ۹۷ كه منجر به تخريب مجسمه اين شاعر نامي توسط یکی از اعضای شورای شهر پارس آباد انجاميد، در ميدان ورودی شهر پارس آباد مغان واقع شده و روزانه چندین هزار مسافر و گردشگر از جمهوری آذربایجان برای سفر به نخجوان از كنار این میدان عبور می کنند.

///

///

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر