تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31494
تاریخ انتشار: ي, 1398/06/17 - 23:12
تجمع بزرگ عزاداران حسيني شهرستان پارس آّباد همزمان با هفتمين روز از ماه محرم در چهارراه امام خميني (ره) پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در این مراسم که عصر يكشنبه 17 شهريور ماه در چهارراه امام خميني (ره) پارس آباد برگزار شد، حجت‌الاسلام سيد سعيد رشادي امام جمعه پارس آباد در سخنانی به اهمیت عزاداری‌های امام حسین (ع) و زنده نگهداشتن نهضت عاشورا پرداخته و گفت: نهضت عاشورا به ما آموخت که هرگز با ظالمان سازش نکنیم و در برابر دشمنان دین خدا با هر هزینه‌ای ایستادگی کنیم و از قدرت‌های جهانی نیز نهراسیم.

////

وي با بیان اینکه نهضت عاشورا، صحنه‌های ناب و زیبایی‌های بندگی را به نمایش گذاشته است، افزود: راز ماندگاری، اقتدار و شرف انقلاب اسلامی حرکت در مسیر ارزش‌های قیام عاشورا است.

امام جمعه پارس آباد اظهار داشت: ملت ایران ۴۰ سال است که با الگوگیری از نهضت عاشورا و مکتب امام حسین(ع) و امام راحل، از آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه پشتیبانی کرده و تمامی توطئه های دشمنان را خنثی کرده و این بار هم با صبر و استقامت نقشه های شوم شیطان بزرگ را نقش بر آب می کند.

////

رشادي با تقدیر از دست‌اندرکاران اجتماع عزاداران حسيني شهرستان پارس آباد تصريح كرد: تا زمانی که نهضت عاشورا ادامه دارد هیچ گزندی از سوی دشمنان به جمهوري اسلامي ایران اسلامی نخواهد رسید.

این اجتماع حسيني که به طور زنده و مستقیم از شبکه استانی اردبیل و شبكه سراسري پخش شد، سرشار از لحظات ناب عشق ورزی اهالی متدین و ولایتمدار این دیار به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و سقای تشنه لب کربلا بود.

///

در این مراسم که از ساعت 17 شروع شده بود و تا غروب ادامه داشت، مداحان اهل بيت (ع) در سوگ شهداي كربلا به مرثيه خواني پرداخته و شور و حال خاصي به اين عزاداري بخشيدند. شرکت کنندگان در این اجتماع حسینی نيز همنوا با مداحان فرياد "لبيك يا حسين" و "لبيك يا ابوالفضل" سرداده و بر سر و سینه زنان به عزاداری پرداختند.

امروز در حالي آسمان شهر پارس آباد مغان بارانی بود كه اين بارشها هم مانع کم رنگ شدن عزاداری مردم نشد چرا که کمتر کسی بود که با چتر در این مراسم شرکت کرده بود و صحنه های عزاداری در زير باران و بيرق حضرت سيدالشهداء (ع) از جمله دیدنی های هفتم محرم در پارس آباد مغان بود.

///

این آیین از سال 91 به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی این شهرستان برای نخستین بار در پارس آباد مغان برگزار و امسال با توجه به استقبال گرم اهالی این شهرستان پرشورتر و با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر