تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31548
تاریخ انتشار: د, 1398/07/08 - 21:58
ورزشکار اهل شهرستان پارس آباد مغان مدال طلای مسابقات وزنه برداری معلولان جهان در کشور ژاپن را کسب کرد.

به گزارش آران مغان، احمد رزم آذر ورزشکار اهل شهرستان پارس آباد در مسابقات جهانی وزنه برداری معلولان که در (توکیو) کشور ژاپن برگزار شد مدال طلای وزن ۸۰ کیلوگرم بزرگسالان را کسب کرد.

وی که از شاگردان استاد ترحیم اسمعیل پور است با تابعیت کشور گرجستان توانست مدال طلای این مسابقات جهانی و سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در مسابقات هلند را کسب کند.

اين ورزشكار پارس آبادي که چند سالی بود در قالب تیم ملی وزنه برداری معلولان جمهوری آذربایجان در میادین بین المللی حضور داشت و توانسته بود مدال های رنگارنگی برای این کشور آذری کسب کند، این بار با تابعیت کشور گرجستان توانست مدال طلای جهانی ژاپن را کسب کند.

اینکه چرا یک ورزشکار مستعد ایرانی همچون احمد رزم آذر با تابعیت کشوری دیگر در میادین بین المللی و جهانی حضور پیدا می کند و موفق به گرفتن خوش رنگ ترین مدال و سهمیه پارالمپیک می کند و آیا مدیریت ورزش در این خصوص ضعیف و منفعل عمل می‌کند یا مشکل از جای دیگری است، سوالی است که مسئولان باید پاسخگوی آن باشند.

اما آنچه که به نظر می رسد مشکلات مالی و عدم حمایتهای لازم از سوی متولیان ورزش از جمله عوامل اصلی سرخوردگی، مهاجرت و خروج ورزشکاران ایرانی از کشور هستند. هر چند که در سال‌های اخیر بخصوص در برابری پاداش‌های قهرمانی ورزشکاران معلول با ورزشکاران غیر معلول شرایط بهتر شده، اما هنوز این ورزشکاران از تبعیض موجود گلایه دارند و این زنگ هشداری است برای کوچ بيشتر ورزشکاران ایرانی به کشورهای خارجی که مسئولان ورزش بايستي چاره ای برای آن بیاندیشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
ارسال نظر