تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31989
تاریخ انتشار: ج, 1398/12/23 - 20:17
علی رغم تاکید اتاق اصناف بر تعطیلی بازار به دلیل شیوع کرونا ویروس، اما برخی از بازاریان پارس آبادی چندان به این مهم توجهی نمی کنند.

به گزارش آران مغان، علی رغم تاکید اتاق اصناف بر تعطیلی بازار به دلیل شیوع کرونا ویروس، اما برخی از بازاریان پارس آبادی چندان به این مهم توجه نکرده به مانند روزهای گذشته مغازه هایشان باز و کسب و کارشان برقرار است.

در این میان حضور شهروندان نیز در سطح خیابان بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

البته باید گفت که در شرایط بوجود آمده مصوبه اتاق اصناف پارس آباد نیز بی تاثیر نبود.

مصوبه ای که در آن برای برخی بازاریان مجوز فعالیت صادر نشده و اما برای فعالیت برخی دیگر که اتفاقا محل تجمع و رفت و آمد بیشتر مردم هم هست ممانعت نکرده و همین موضوع باعث شده تا صدای اعتراضات مردم به این مصوبه، همانند بنر خوش آمدگویی شهرداری پارس آباد به مسافران، در روزهایی که تاکید می شود برای جلوگیری از شیوع میهمان ناخوانده چینی، هیچ کس از خانه هایشن بیرون نیاید، بلند شود.

نکته جالب در این میان، تعیین زمان فعالیت برای برخی واحدهای صنفی است که به نظر می رسد پشتوانه فکری چندانی نداشته باشد؛ چرا که تعیین زمان، یعنی اینکه مردم در آن زمان ها می توانند مایحتاج خود را تامین کنند و این یعنی زمینه سازی برای تجمع مردم در بازار در زمان تعیین شده و البته زمینه سازی برای شیوع کرونا ویروس.

در همین خصوص یکی از شهروندان پارس آبادی در گفتگو با بازار می گوید: به نظر می رسد تصمیم گیران این اتفاق، چندان بر موضوع کرونا و زنگ خطر آن واقف نیستند.

این شهروند پارس آبادی ادامه می دهد: وقتی شهرداری در روزهای کرونایی به استقبال میهمانان می رود و اتاق اصناف هم برنامه منطقی برای بازاریان ندارد، باید هم منتظر روزهای بحرانی کرونایی در شهرستان باشیم.

فرهاد دیگر شهروند پارس آبادی می گوید: دنیا بر این موضوع اتفاق نظر دارد که در خانه ماندن بهترین راه برای در امان ماندن از ویروس کرونا است و چین نیز با این فرمول ویروس را کنترل کرده و ظرف روزهای آینده تعداد مبتلایان را به صفر می‌رساند.

شهروند پارس آبادی ادامه می دهد: ما هنوز در آغاز راهیم و روزانه دَهها نفر در استان به آمار مبتلایان اضافه می شود بدون اینکه به توصیه های پزشکی و بهداشتی در کنترل کرونا ویروس توجهی داشته باشیم.

در هر حال این روزها کرونا با سرعتی باور نکردنی در حال شیوع است و در این شرایط نیاز هست تا تدبیری مناسب برای فعالیت واحدهای صنفی اندیشیده شود و البته تدبیری ویژه تر در جهت حمایت از بازاریانی که روزهای عید، پیک کاری شان بود و به دلیل سلامت جامعه، از درآمد نوروزی خود چشم پوشی کرده اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
ارسال نظر