تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32214
تاریخ انتشار: پ, 1399/04/19 - 22:51
بازخوانی مشروح مذاکرات ۱۰ دوره مجلس گذشته نشان می‌دهد ۱۸ منتخب پارلمان در جریان بررسی اعتبارنامه‌ها صلاحیتشان از سوی نمایندگان مورد تائید قرار نگرفت که مجلس اول بارد اعتبارنامه ۹ تن از منتخبان در صدر قرار دارد.

به گزارش آران مغان، رد اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس یازدهم بهانه ای شد تا مروری به عدم تصویب اعتبارنامه ۱۸ نماینده مجلس پس از انقلاب بپردازیم.موضوعی جنجالی که هنوز بعد از ۴۰ سال و یازده دوره، مجلس اول با رد اعتبارنامه ۹ نماینده پیشتاز است و بعد از آن مجلس ششم با رد ۳ اعتبارنامه در رتبه دوم قرار دارد. مجلس دوم و چهارم هم اعتبارنامه دو نماینده را رد کرد و مجلس سوم و پنجم صلاح دید دو نفر در جمع نمایندگان قرار نداشته باشند.

 

در میان نمایندگانی که در مجالس مختلف رای به رد اعتبارنامه آنها داده شده است «حبیب برومند» نماینده بیله سوار و پارس آباد در مجلس چهارم با ۴ رای موافق، ۱۹۴ رأی مخالف و ۱۳ رای ممتنع رکورد بیشترین مخالف را به خود اختصاص داده است و «جاوید رمضان پور» نماینده بندرلنگه با ۵۴ رای موافق، ۶۸ رای مخالف و ۵۱ رای ممتنع در مجلس دوم کمترین رای مخالف را دارد.

 

نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی که اعتبارنامه آنها رد شده است:

 

* مجلس اول:

ابوالقاسم حسین جانی منتخب بندر انزلی (۷۴ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و۴۶ رای ممتنع)

صدر نبوی منتخب کاشمر (رای موافق، ۱۲۹ رای مخالف و۴۵ رای ممتنع)

اسدالله جوانمردی منتخب میانه (۷ رای موافق، ۱۴۷ رای مخالف و ۴۱ رای ممتنع)

خسرو ریگی منتخب خاش (۳۷رای موافق، ۹۸ رای مخالف و ۶۰ رای ممتنع)

خسرو قشقایی منتخب اقلید (۳ رای موافق، ۱۸۹رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع)

احمد مدنی منتخب بندرعباس (یک رای موافق،۱۷۵ رای مخالف و ۷ رای ممتنع)

علی مهیمی منتخب کهنوج (اعتبارنامه وی به دلیل عدم امضای هیات اجرایی و هیات نظارت، به وزارت کشور بازگردانده شد)

اسحاق فرهمند پور منتخب کلیمیان (۳۶ رای موافق، ۷۰ رای مخالف و ۸۹ رای ممتنع)

جعفر توکلی منتخب گلپایگان (۵۹ رای موافق، ۸۹ رای مخالف و ۳۰ رای ممتنع)

 

* مجلس دوم: 

بیوک آقا شریف منتخب مرند (۳۴ رای موافق، ۱۰۰ رای مخالف و ۶۵ رای ممتنع)

جاوید رمضان پور منتخب بندرلنگه (۵۴ رای موافق، ۶۸ رای مخالف و ۵۱ رای ممتنع)

 

* مجلس سوم:

محمدتقی صابری انصاری منتخب بروجرد (۶۹ رأی موافق، ۹۲ رای مخالف و ۵۷ رأی ممتنع)

 

* مجلس چهارم:

حبیب هاشمی منتخب فسا (۵۵ رای موافق، ۱۲۵ رای موافق و ۲۸ رای ممتنع)

حبیب برومند منتخب پارس‌آ‌باد و بیله سوار (۴ رای موافق، ۱۹۴ رأی مخالف و ۱۳ رای ممتنع)

 

* مجلس پنجم:

حمید بهرامی‌احمدی منتخب رفسنجان (۴۹ رای موافق، ۱۴۹ رأی مخالف و ۱۵ رای ممتنع)

 

* مجلس ششم:

برات علی محمدی‌فر منتخب سنقر و کلیایی (۱۰۵ رای موافق، ۸۱ رای مخالف و ۵۲ رای ممتنع)

سید مطهر کاظمی منتخب خلخال (۷۵ رای موافق، ۱۳۸ رای مخالف و ۲۲ رای ممتنع)

حسن مرادی منتخب اراک (۸۷ رای موافق، ۱۰۸ رای مخالف و ۳۵ رای ممتنع)

 

* مجلس هفتم تا دهم: بدون رد اعتبارنامه

 

* مجلس یازدهم:

غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران (۱۰۲ رای موافق، ۱۲۸ نفر مخالف بودند و ۲۱ نفر نیز رأی ممتنع)

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 
ارسال نظر