تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32436
تاریخ انتشار: د, 1399/09/03 - 02:00
مردم پارس آبادمغان با امضای طوماری به رئیس جمهور خواستار رسیدگی و چهار بانده شدن جاده مغان (جاده‌ مرگ) شدند.

به گزارش آران مغان،  مردم شهرستان مرزی پارس آبادمغان روز یکشنبه با امضای طوماری به رئیس جمهور خواستار رسیدگی و چهار بانده شدن جاده مغان (مشهور به جاده‌ مرگ) شدند.

در این طومار که به  امضای جمع کثیری از مردم و امام جمعه شهرستان پارس آبادمغان رسیده است خواستار پیگیری و رسیدگی سریع رئیس جمهور به جاده مغان تاکید شده است.

متن امضا شده این طومار بدین شرح است:

باسمه تعالی

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام و تحیات الهی

احتراما مستحضر هستید که جاده مغان- اردبیل که شاهراه اصلی ترانزیتی محصولات کشاورزی و باغی و علی الخصوص دامپروری داخل استان محسوب می‌شود و یکی از مهمترین جاده‌های ترانزیتی شمال کشور است ولی نابسامان رها شده است.

 

چه سرمایه های انسانی که در این جاده جان خود را از دست داده اند. این جاده با توجه به تعداد زیاد سوانح رانندگی که اکثرا نشأت گرفته از استاندارد نبودن این جاده است و لقب جاده مرگ مغان را با خود به یدک می کشد.

 

وضعیت جاده مغان-اردبیل زیبنده شهرستانهای پارس آباد و اصلاندوز نیست که با توجه به داشتن دو نگین ارزشمند(شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس) و عشایر خون گرم که ارادت و وفاداری خود را هم در دوران دفاع مقدس و هم بعد از آن به نظام جمهوری اسلامی ایران به اثبات رسانده‌اند؛ اینک این مردم پرتلاش و با وجدان و متدین روزانه عزادار چندین تن از عزیزان این خطه است که در جاده مرگ مغان جان سپرده و ما را داغدار عزیزانمان می‌سازد.

 

ما اهالی شهرستان مرزی پارس آباد مغان به عنوان مرزداران غیور استان اردبیل جاده ایمن و استاندارد برای تردد به مرکز استان و دسترسی آسان به بازارهای فروش محصولات کشاورزی، باغی و دامی خود را خواستاریم.

 

لذا از جنابعالی خواهشمندیم که در این ایام پایانی ریاست‌جمهوری خود، دستور داده تا منابع مالی پروژه چهار بانده کردن این جاده پرخطر تأمین شده و سریعاً نسبت به تکمیل آن اقدامات لازم مبذول گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر