تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32490
تاریخ انتشار: چ, 1399/10/03 - 10:23
پیرزن اهل روستای «لوله دره» در حالی که در منزل خود از شدت سرما به پتو پناه برده بود با انتشار درخواستش در فضای مجازی مسؤولان را شبانه میهمان خانه خود کرد.

به گزارش آران مغان، روزهای سرد استان اردبیل با آغاز فصل پاییز شروع شده و اهالی بساط بخاری و لباس گرم را پهن می‌کنند تا از سوز زمستانی که از وقت پاییز میهمان شهرشان می‌شود در امان باشند.

امسال استان اردبیل پاییز نسبتا سرد و پر برفی را شاهد بود، به‌طوری که تا قبل از آغاز فصل زمستان چندین بار شاهد بارش برف و کاهش دمای هوا شدیم، این کاهش دما درد دل مادر عشایرنشین روستای «لوله‌دره» شهرستان پارس آباد مغان را نو کرد تا از نبود گاز طبیعی و حتی کمبود نفت شکایت کرده و خواستار رسیدگی شود.

 

 

روز گذشته بود که کلیپی چند‌ثانیه ای از پیرزن اهل روستای «لوله دره» پارس آباد که از سرما در منزل خود پتو را دور خود پیچیده بود، منتشر شد، در این فیلم پیرزن از نبود گاز طبیعی و عدم توانایی در تهیه نفت گلایه کرده و خواستار رسیدگی مسؤولان می‌شود.

انتشار فیلم در فضای مجازی و دست به دست شدنش کافی بود تا فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد،گروه جهادی و اکیپ دفاع زیستی سپاه استان اردبیل با حضور در منزل این مادر پیر ضمن دلجویی از او به وضعیتش رسیدگی کنند.

در این دیدار، اکیپ دفاع زیستی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، وی را ویزیت کرده و مشکلات بهداشتی او را بررسی کردند.

فرمانده سپاه شهرستان پارس‌آباد با تهیه ۸۰ لیتر نفت و بسته معیشتی به همراه گروه جهادی در منزل این مادر روستای لوله دره حاضر شده و از نزدیک به مشکلاتش رسیدگی کردند.

 

 

اما حضور فرماندار شهرستان پارس آباد در منزل این مادر پیر نیز نشان از تاثیر کلیپی بود که وی با زبانی ساده بیان کرده بود.

ابراهیم امامی، فرماندار شهرستان پارس آباد نیز با حضور در منزل این مادر ضمن دلجویی گفت: به زودی مشکل گاز روستاها حل خواهد شد و همچنین جاده روستا هم در اولویت تعمیر و بازسازی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه وظیفه مسؤولان حل مشکلات مردم است و باید در خدمت مردم باشیم  افزود: لوله‌کشی گاز در روستای لوله دره پارس آباد انجام شده که به‌زودی سایر کارها ازجمله انشعابات نیز انجام می‌شود تا اهالی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.

 فرماندار پارس آباد اضافه کرد: در طی این مدت هم سعی می‌کنیم تا با افزایش سهمیه نفت روستا، اهالی در تهیه نفت با مشکلی روبه رو نشوند.

گفتنی است؛ روستای لوله‌دره در ۲۰ کیلومتری شهر پارس آباد، از توابع بخش اسلام آباد مغان و در نزدیکی کارخانه قند شرکت کشت و صنعت مغان قرار دارد و نبود خط لوله گاز از مشکلات چندین ساله اهالی این روستا است.

به گفته فرماندار شهرستان پارس آباد، لوله‌کشی گاز به این روستا انجام شده ولی با توجه به نبود خط انتقال که در دست ساخت است، فعلا اهالی روستای لوله دره پارس آباد از نعمت گاز طبیعی بی‌بهره هستند.

انتهای پیام/ فارس

برچسب‌ها: 
ارسال نظر