تازه ترین مطالب


کد مطلب: 32544
تاریخ انتشار: د, 1399/10/29 - 11:49
هفته گذشته و در جریان انتشار اخباری مبنی بر استخدام ۲۰ نفر از نزدیکان نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی در شرکت ملی کشت و صنعت پارس موجی از انتقادات را در فضای مجازی و عمومی منطقه به همراه داشت.

به گزارش آران مغان، هفته گذشته و در جریان انتشار اخباری مبنی بر استخدام ۲۰ نفر از نزدیکان نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی در شرکت ملی کشت و صنعت پارس موجی از انتقادات را در فضای مجازی و عمومی منطقه به همراه داشت. هر چند انتشار این خبر هم با سکوت معنادار مسئولان همراه بود!

در حالیکه موج بیکاری و رکود سراسر ایران و منطقه پارس آبادمغان را فرا گرفته است بروز اتفاقات از این دست بیش از پیش باعث بدبینی مردم و پی‌بردن به بی‌عدالتی آشکار در جامعه فعلی پارس آباد شده است. استخدام‌هایی که بدون طی روال قانونی و برگزاری آزمون و … صورت گرفته است!

اما در این شرایط عجیب سکوت معنادار شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا (وابسته به بانک ملی) و مدیرعامل کشت و صنعت پارس در مقابل این شکل استخدام‌ها که به استخدام‌های فله‌ای معروف است بسیار جای سوال دارد. از سویی عدم ورود سازمان بازرسی به این موضوع در شهرستانی مانند پارس آبادمغان با این تعداد جوان تحصیل‌کرده نیز جای تعجب دارد. مسلما جامعه پارس آبادمغان با جمعیت جوان تحصیل‌کرده و جویای کار خود انتظار واکنشی مقتدرانه‌تر را داشته و دارد.

قدر مسلم اینکه در شرایط فعلی پارس آبادمغان معیارهایی مانند لیاقت و تحصیلات جزئی‌ترین تاثیر در اشتغال‌های ایجاد شده نداشته و ندارد و صرفا فعالیت در ستاد انتخاباتی و یا طرفدار نماینده بودن معیار اصلی استخدام و امتیاز گرفتن به شمار می رود.

بنابر اصل ۱۷۴ قانون اساسی؛ نسبت به حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌‎های اداری سازمانی به نام «سازمان بازرسی» تشکیل می‌گردد. بازرسی مستمر کلیه وزارتخانه‌ها و ادارات و نیروهای نظامی و انتظامی و مؤسسات و شرکت‌های دولتی و شهرداری ها و مؤسسات وابسته به آنها و دفاتر اسناد رسمی و مؤسسات عام المنفعه و نهادهای انقلابی و سازمانهایی که تمام یا قسمتی از سرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت بنحوی از انحاء بر آنها نظارت یا کمک می نماید، از وظایف این سازمان است.

 اسامی زیر استخدام های سفارشی نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی است که در فضای مجازی منتشر شده است. البته شنیده می شود این استخدام های سفارشی تنها به کشت و صنعت پارس ختم نشده است بلکه پای آن به برخی سازمانها، شرکتها و ادارات نیز کشیده شده است.

 

 

////

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

کار خوبی کرده، عرضه داره برای اطرافیان کار میکنه، نماینده های قبلی مگه چه کار کردن.

سلام همشهری عزیزاسامی راکه نامبرده اید هیچ یک از آنهارا نمی شناسم و از اقوام وکسان بنده نیستند و طرفدار نماینده هم نیستم ولی براین باورم وبه این معتقدم که اگرنماینده ویاهرمسئول دیگری عرضه ولیاقت به کارگیری افرادوجوانان بیکارمنطقه ویاحتی کشوررادارد باید از آن استقبال نمود نه اینکه به باد انتقاد گرفت اگر واقعا دلسوزید باید خوشحال باشید که ازتعدادبیکاران شهرستان کم شده حالا این بیکار فرق نمی کند ازاقوام بنده ویاشخص جنابعالی باشد مهم این است که از بیکاران بکارگرفته شده اند وتمام بیکاران محترم وعزیزند دوست عزیز آیابه نظر شماکسی بکار گرفته نشود بهتر است یااینکه ازتعدادبیکاران کاسته شود ؟ همانطور که دربالا اشاره کردم طرفدارکسی نیستم اما بنده هم به عنوان شهروند طرفدار بکارگیری جوانان هستم وخودم هم بیکار دارم پس بجای انتقاد بیائید تشویق کنیم ودست دوستی وهمکاری به کسی که بکارگیری می کند بدهیم تا افرادبیشتری جذب شود نه اینکه سنگ اندازی کنیم اگر به فرموده جنابعالی دراین مدت کم نماینده توانسته این تعداد را بکاری گیری کند پس مطمئن باش تاپایان چهارسال افرادبیشتری مشغول بکار خواهد کرد وشاید نوبت به من وشماهم برسد به شرط اینکه سنگ اندازی نکنیم. خدا نگهدارتان

سلام ممنون از اطلاع رسانیتون. تا بوده همین بوده و هر کس نماینده یا مسئولیتی داشته به آرای مردم توهینکرده و به قوم و خویشاش کار داده. متاسفم
ارسال نظر