تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 5793
 
پايگاه اطلاع رسانی آران مغان؛ وصیتنامه شهدای دفاع مقدس اسنادی مکتوب و ارزشمند هستند که خواندن آنها می تواند ما را در کشف آرمان ها و عقاید این لاله های آسمانی پیرامون موضوعات مختلف از مناظر گوناگون کمک کند.

اگر چه وصیتنامه های شهدای دانشجو، دانش آموز، طلبه، استاد دانشگاه و .. با هم متفاوت است اما آنچه در تمام آنها نظر خواننده را به خود جلب می کند، عشق و ایمان و عمل به وظیفه است.

خواندن این وصیت نامه ها برای ما بخصوص نسل نوجوان و جوان می تواند موجب تحول و تجدید روحیه در انسان شود زیرا مسایل طرح شده در آنها مرزهای زمان را درنوردیده و در تمام دوره ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

به نظر می رسد، هر اندازه جوانان و نوجوانان با این آثار ارزشمند انس بگیرند، تاثیرات آن را در هدایت و روحیه خود بیشتر احساس خواهند کرد .

به منظور تاثیر عمیق این اسناد ارزشمند ، بر ماست که وصیت نامه های این صاحبان معرفت و قلم را به طرق مختلف در اختیار دیگران قرار دهیم .

یک نکته مهم و قابل توجه که از وصیت نامه شهیدان به دست می آید، اثرگذاری فضای جبهه در خودسازی شهداست.

آنگونه که بیشتر شهدا نیز در وصیت نامه های خود به آن اشاره کرده اند، جبهه فرصتی استثنایی و محیطی برای تهذیب نفس و خودسازی بود.

شهادت طلبی، حفظ حجاب، تبعیت از ولایت فقیه، رعایت حقوق و احترام والدین، ادامه راه شهدا از جمله موضوعات سفارش شده در وصیت نامه های شهدا است.

<<با تشكر از آقاي مرحمت مهدوي كه در اين كار ياري گر پايگاه خبري آران مغان بودند و اين وصيت نامه ها و خاطرات شهداي پارس آباد به همت وي گردآوري شده است>>

 

*براي ديدن زندگينامه و يا وصيت نامه هر شهيد بر روي عكس كليك كنيد*