///

 تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30014
تاریخ انتشار: د, 1397/04/25 - 09:56
همزمان با سراسر کشور همایش ملی حجاب و عفاف مدافعان حریم خانواده در پارس آباد نیز با حضور امام جمعه، فرماندار، رئيس اداره تبليغات و فرمانده سپاه اين شهرستان در مهديه دارالقرآن پارس آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در اين مراسم امام جمعه پارس آباد با گرامیداشت ولادت حضرت معصومه (ع) و تبریک روز دختر گفت: حجاب یک ضرورت دینی در راستای حفظ جایگاه بانوان است كه هر چه دارای مراتب عالی‌تر باشد موجب کاهش مشکلات و آسیب‌های فردی و اجتماعی خواهد شد.

حجت الاسلام سيد سعيد رشادی با اشاره به بانواني که چادر را به‌ عنوان حجاب برتر برگزیده‌اند، افزود: رعایت حجاب برای بانوان، ارزشمند شدن زن در جامعه و محافظت از عواطف انسانی و در نهایت رشد روانی و اجتماعی را به همراه دارد که در بستر عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر سلامت اجتماعی و فرهنگی جامعه تأمین می‌شود.

وي هدف از برگزاری اين مراسم را ترويج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه عنوان كرد و گفت:‌ با ترویج حجاب آرامش در جامعه حاکم مي شود و مانع از آسیب‌های پوشش زننده و آرایش نامناسب و فروپاشي بنیان خانواده‌‌ها می شود.

امام جمعه پارس آباد در ادامه بر توجه بيشتر به موضوع پوشش زنان که امروزه در ویترین اغلب فروشگاه‌ها شاهد مُدل‌های نامناسب پوشاک که نمادی از نفوذ فرهنگی دشمن است تاكيد كرد.

رشادي افزود: در رابطه با حجاب و عفافدر دین اسلام به انجام و اجرای آنها تأکید بسياري شده است که رعایت حجاب نه‌تنها برای خود زن ارزش‌آفرین است، بلکه باعث حفظ ارزش‌های انسانی، جامعه، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، کاهش چشمگیر مفاسد و پایداری نهاد مقدس خانواده در سطح جامعه خواهد شد.

وي همچنين به 21 تیرماه سالروز حمله رژیم رضاشاه پهلوی به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ اشاره كرد و از مسئولان خواست جلسه اي را به موضوع پوشش و نوع لباس‌هایی که در جامعه به فروش می‌رسد اختصاص دهند.

در ابتداي اين مراسم، فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد نيز گفت: حفظ حجاب در بانوان به علت ارتباط با ویژگی‌های گوناگون فردی و اجتماعی در تمام دوران تاریخ و نیز در ادیان الهی مورد تأکید قرار گرفته است که رعایت حفظ حجاب و عفاف در بانوان و حضور آنها در جامعه می‌تواند در حضور و عدم حضور زن در جامعه و اجتماع تأثیرگذار باشد.

تجلیل از بانوان کارمند برتر ادارات، اجرای سرود و خواندن قطعنامه از برنامه هاي این مراسم بود.

///

///

///

///

//

///

انتهاي پيام/

ارسال نظر