تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30766
تاریخ انتشار: چ, 1397/11/10 - 11:10
به مناسبت ایام فاطمیه و ترویج فرهنگ فاطمی با حضور نماينده ولي فقيه در سپاه و امام جمعه اردبيل، نهمین نمایشگاه یاس کبود در شهرستان پارس‌آباد افتتاح شد.

به گزارش آران مغان، آیت‌الله سید حسن عاملی در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه یاس کبود در پارس آباد مغان گفت: این نمایشگاه یک سیر تاریخی و مدرسه جامع است و نسل معاصر همچنان که با مفاهیم نظری آشنا می‌شوند، می‌توانند بسیاری از صحنه های آموزنده تاریخ را در قالب نمایشگاه ببینند.

وي با اشاره به اینکه بانوان اسلام باید حضرت فاطمه زهرا (س) را الگوی خود بدانند، تأکید کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی باعث می‌شود تاریخ به شکل محسوسی به چشم بیاید و حضور در این نمایشگاه گویی سفری معنوی است.

امام جمعه اردبیل، ازدحام جمعیت خصوصا حضور جوانان در نمایشگاه یاس کبود در شمالی‌ترین نقطه مرزی را ستودني دانست و اظهار كرد: شایسته است چنین نمایشگاهی در تمامی شهرستان‌های استان نه تنها در ایام فاطمیه بلکه در تمامی صحنه‌هایی که در تاریخ مدرک شجاعت و عزت است برگزار شود.

عاملی تصريح کرد: از آنجا که هر سال نمایشگاه یاس کبود پررنگ تر از سال‌های گذشته  برگزار می‌شود بهتر است مسئولان مکان دایمی برای این نمایشگاه در نظر بگیرند تا در تمام سال به عنوان نمایشگاهی ثابت برای عموم بازدید کنندگان دایر باشد.

در آيين افتتاح نهمين نمايشگاه ياس كبود كه شامگاه سه شنبه 9 بهمن برگزار شد، فرماندار، امامان جمعه پارس آباد و اصلاندوز، جمعي از مسئولان شهرستانی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

نهمین نمایشگاه فرهنگي مذهبي یاس کبود از  ۹ الي ۲۰ بهمن ماه هر شب با حضور مداحان و سخنرانان كشوري و منطقه اي در محل کانون علامه طباطبایی شهرستان پارس‌آباد مغان برای عموم دایر است.

براي ديدن تصاوير در اندازه بزرگ روي عكس كليك شود

ارسال نظر