تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28627
تاریخ انتشار : س, 1396/08/09 - 10:06
صدها عشاير و دامدار منطقه مغان هر هفته با حضور در ميدان دواب دهستان قره آغاج شهرستان گرمي جمع می شوند تا بصورت سنتي به خريد و فروش دام بپردازند.

به گزارش آران مغان، صدها عشاير و دامدار منطقه مغان هر ماه با حضور در ميدان دواب دهستان قره آغاج شهرستان گرمي جمع می شوند تا بصورت سنتي به خريد و فروش دام بپردازند.

بازار سابق احشام دهستان قره آغاج بخش انگوت بدلیل برخی مشکلات زیست محیطی و قرار گرفتن در داخل روستا و کنار فضاهای آموزشی و بهداشتی و نیز قرار گرفتن در بستر رودخانه دره رود به همت و تلاش مسئولین به محلی در حدود ۵ کیلومتری این دهستان منتقل شد.

این بازار که بیشتر شبیه بازار روز است، در مرکز تلاقی مغان که بزرگترین منطقه تولید کننده احشام استان است واقع شده است و عرضه کنندگان دام از شهرستانهای گرمي، پارس آباد، بیله سوار، جعفرآباد، اصلاندوز، مشگین شهر و اردبیل و حتی استانهای همجوار دام های کوچک و بزرگ خود را در این منطقه عرضه می کنند.

برای خرید از میدان احشام قره آغاج با هر مبلغی می توان دامی را خرید از دامهای سبک از گوسفند و بز تا دامهای سنگین از گاو با نژاد مختلف گرفته و گاومیش در این بازار به وفور یافت می شود.

معامله کنندگان در این بازار  اصطلاحا "چدار" نامیده می شوند. این بازار از ۵ صبح تا ۱۰صبح  روزهای سه شنبه و جمعه فعال است و  جمعه ها رونق بیشتری دارد.

در زير فيلم ميدان دواب دهستان قره آغاج كه اين روزها به پارکینگ مملو از وانت نيسان آبي رنگ تبديل شده است را مشاهده مي كنيد!

انتهاي پيام/

 

 

 

ارسال نظر