تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30427
تاریخ انتشار : د, 1397/08/07 - 18:13
یک جوان اهل روستای علی خان کندی شهرستان بیله سوار توانسته است با پرورش ۲ هزار مرغ بومی چرخ زندگی خانواده خود را به گردش دربیاورد.

به گزارش آران مغان، یک جوان اهل روستای علی خان کندی از توابع شهرستان بیله سوار با راه‌اندازی یک مزرعه پرورش مرغ بومی در روستا بار دیگر اقتصاد مقاومتی را معنا کرد.

شهرام شادی متولد سال 1366 ساکن روستای علی خان کندی از توابع شهرستان بیله سوار است که توانسته با حداقل امکانات و بدون حمایت مسئولان و آورده شخصی، اقدام به راه اندازی مزرعه پرورش مرغ بومی کند بطوری که وی اکنون 2 هزار جوجه بومی دارد که رفته رفته تبدیل به مرغ می شوند.

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی که با پرورش مرغ محلی توانسته در راستای اقتصاد مقاومتی قدم برردارد، می گوید: با توجه به اینکه مرغ های بومی بصورت کاملا طبیعی و با استفاده از دانه سالم و تایید شده و بدور از هرگونه مواد کمکی و شیمیایی پرورش داده می شوند از لحاظ کیفیت و سالم بودن بسیار سالمتر از مرغ های مصنوعی می باشند، که پس از بلوغ روانه بازار فروش می شوند که مورد استقبال هم می باشند.

مرغ بومی یا همان مرغ‌های‌محلی، نوعی نژاد بسیار مقاوم به‌شمار می‌آیند، آنها در مقابل بیماری‌ها، گرما و سرما تحمل بالایی دارند و این مزیت باعث می‌شود که ایجاد یک واحد تولیدی مرغ‌ بومی نه‌ تنها هزینه‌هایتان را کاهش می‌دهد بلکه شما را با ضرر و زیان کمتری ناشی از تلفات هم مواجه می‌کند.

ناگفته پیداست در صورتی‌که دولت از طرح های اشتغالزایی جوانان حمایت کند روند پیشرفت چنین فعالیت‌هایی با سرعت بیشتری انجام می‌شود و بسیاری از گره های موجود در راه اشتغال باز خواهد شد و حتی شاید آمار بیکاری نیز کاهش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر