تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 24745
تاریخ انتشار: د, 1395/05/25 - 10:01
وبلاگ نوشته است:

دوستان امروز میخواهم  از یک بانوی برجسته و نیکو نام آشنا بشوید. قبل از نام بردن این بانوی بزرگ  میخواهم از کارهای ایشان و خدماتی که در حق اجیرلو کردند اشاره بکنم و از شما تقاضا دارم که در جهت قدردانی از زحمات این بانوی اسوه اخلاقی هرچی از دستتان برآید دریغ نفرمایید. سرکار خانم گلستان مهربان در سال 1359 در شهرستان پارس آباد در یک خانواده ی مذهبی دیده به جهان گشود  و در رشته مامایی فارغ التحصیل شده و از سال 1380 شروع به خدمت کرده و از سال 1384 هم در بهداشت مرکزی اجیرلو مشغول بکار است تا حال.

ایشان فعلا  رئیس بخش بهداشت مرکزی اجیرلو و همچنین بخش مامایی اجیرلو را بر عهده دارد و خاطرات تلخی هم از بابت کم کاری ها و عدم رعایت بهداشت عمومی و فردی از سوی اهالی اجیرلو دارد. طی گفتگوی ویژه ای که از نزدیک با ایشان داشتم. ایشان علارغم این همه کم کاری ها و بی توجهی اهالی به اصول بهداشتی دل واپسی دارند نسبت به این اهالی و نگران آینده بهداشتی اجیرلو هستند.  در مورد وضع نابسامان بهداشت اجیرلو  چه در مدارس ابتدایی و راهنمایی که وضع سیروس بهداشتی ناهنجاری دارند و چه در آبهای خروجی اهالی که باعث طوغیان هزاران بیماری و همچنین انتقاد شدیدی بر  عدم رعایت قصابان حاشیه جاده اصلی  داشتند . ایشان با توجه به این موضوعات فوق الاشاره  وضع بهداشت اجیرلو را فوق العاده خطرناک خواندند و  از اهالی محترم تقاضای رعایت اصول بهداشت را داشتند.

و ایشان با اشاره به اینکه با آمدن فصل گرما شایع شدن بیماری  التور ( وبا یا همان اسهال خونی) در اجیرلو را شاهد خواهیم شد و با تعریف این بیماری که:

بیماری التور (وبا) یک بیماری عفونی روده ای است که در اثر میکروبی به نام کلرا ایجاد می شود. عمده ترین علائم این بیماری اسهال و استفراغ می باشد . در این بیماری دفع آب و املاح بدن ممکن است موجب مرگ بیمار شود، ولی در صورت درمان به موقع و مناسب این بیماری کشنده نیست . و در حقیقت بیماری التور (وبا) قابل پیشگیری است  به شرطی با مشاهده این علایم به بهداشت اجیرلو مراجعت نمایید.  و بهترین راه پیشگیری از بیماری التور (وبا) رعایت بهداشت فردی، مصرف آب و غذای سالم می باشد.

خدماتی که ایشان بر اجیرلو کردند جای تحسین دارد. ایشان با بازدید از زنان حامله و تازه زایمان که امکان مراجعه به مرکز بهداشت را ندارند در منزلشان رایگان ویزیت می کنند. تمامی معاینات زنان را با توجه به اخذ بها در سایر مراکز بهداشتی  رایگان ویزیت می کند و تا به حال بانوان اجیرلو از ایشان به اندازه چشمشان راضی و همیشه دعاگوی ایشان هستند.

و همچنین خدماتی از قبیل رفع مشکل نازایی زنان و رفع مشکل ناهنجاری های ژنتیکی قبل از نمو جنین.  و همچنین پیشگیری از سرطان دهانه رحم زنان و ...  از تخصصات این مامای گران بهاست  که دریغ نکرده در حق بانوان اجیرلو.

بسیار سپاسگزاریم خانم مهربان. خدا شما را عاقبت بخیر و مطمئنم دعای خیر این اهالی شامل حال شما بزرگوار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر